Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

Roma Uçak Bileti

Aslında her zaman "aşkın şehri" olarak anılan Roma, aynı zamanda "sonsuz şehir" olarak da bilinir. Aynı zamanda Latincede Roma Caput Mundi yani "Dünyanın Başkenti" olarak tanımlanır. 9000'den fazla kilisesi ve 2000'den fazla çeşmesi ile kültürü tarihle buluşturan, sinemaya ve modaya ilham veren efsane şehir Roma, seyahatinizin ilk anlarından başlayarak sizi büyüleyici bir deneyime davet ediyor. Kültür ve tarihi ile beraber, içinde egemen bir devlet barındıran tek şehir olma özelliğine sahip olan Roma, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'a ev sahipliği yapmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Roma'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Roma uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan İtalya’nın başkenti Roma’ya, Paraflytravel avantajlarıyla gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Roma uygun fiyatlı uçak bileti ile medeniyetin başlangıcı sizleri bekliyor!

Roma'da Gezilecek Yerler

Roma turistik açıdan oldukça zengin ve kültürel ve tarihi bir gezi deneyimi yaşamak isteyen turistlerin ilk tercihleri arasında bulunan bir destinasyon. Gezilecek bir çok nokta bulunduğu için gezi planının önceden yapılması faydalı olacaktır. İyi bir planlama ve sağlam bir ayakkabı ile yürüyerek şehrin sokaklarını ve tarihini yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Gezinizin ilk durağı tarihte ünlü gladyatör dövüşlerin yapıldığı, MS. 72 yılında yapımına başlanan Kolezyum olabilir. Ardından içinde bulunan tapınaklar ve anıtlar ile dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından birisi olan Roma Forumu ziyaret için Kolezyum'a yakın olan konumu ile tercih edilebilir. Sonrasında "Üç yol" anlamına gelen Trevi Fountain, yani bilinen adıyla Aşk Çeşmesi ziyaret edilebilir. Dilek dileyip çeşmeye atılan paraların gün sonunda 3.000 Euro'ya yaklaştığını ve bu paranın hayır işleri için kullanıldığını ekleyelim. Avrupa'nın en ünlü çeşmelerinden olan Trevi Fountain dileklerinizin kabul olması sonrası Roma'yı tekrar ziyaret etme nedeniniz olabilir. Tüm bunlarla beraber gece hayatını daha yakından deneyimlemek isteyen gezginler için Campo de Fiori, Navona Meydanı ve İspanyol Merdivenleri güzel bir seçenek olacaktır. Bununla beraber İspanyol Merdivenleri gün batımında Roma manzarası ile şehre hayran kalmanız için yeni bir neden daha sunabilir.

Roma'da Şehir İçi Ulaşım

Roma gelişmiş bir şehir içi ulaşım ağına sahip olması nedeniyle oldukça kolay gezilebilir. Roma'da şehir sakinlerinin çoğunun bisiklet ve motor kullanıyor ve aynı zamanda scooter ya da motorlar turistlere şehir turlarında kiralanabiliyor. Ulaşım için biletler tüm istasyonlardan edinilebilirken, turistik bölgelerde durakları olması bakımından otobüslerin gezme konusunda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Ancak turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği dönemlerde otobüslerin fazla kalabalık olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sakin bir gezi için sitemizdeki Roma araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Roma ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Roma'da Konaklama

Her bütçeye uygun otel ya da hostel bulunan şehirde en iyi deneyimi yaşamak için kalacağınız yerin otobüs ve metro duraklarına yakın lokasyonda olmasına dikkat etmelisiniz. Şehrin yürüyerek dolaşılabildiğini göz önüne alırsak genellikle Termini istasyonu çevresinin oldukça rağbet gören bir muhit olduğunu söyleyebiliriz. Turistler tarafından oldukça tercih edilen bir nokta olmasında dolayı Roma'da otel fiyatları hem görece yüksek hem de doluluk oranı fazla olduğundan erken rezervasyon yaptırarak konaklamanızı daha uygun hale getirebilirsiniz. Merkezden daha uzak otellerin fiyatlarının görece daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sitemizdeki Roma otel arama modülü sayesinde bütçenize ve zevkinize en uygun olan oteli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Roma'da Hava Durumu

Roma Batı Akdeniz bölgesi ilkimi ile benzerlik göstermekte olup yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Ancak ılıman bir havaya sahip olduğu için yılın her ayında turist ziyaretine imkan vermektedir.

Roma uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Roma

Sizin İçin Seçtiğimiz Roma otelleri