Online Check-in

Satın aldığınız uçak biletleri için hava yolu web sitesi online check-in linkine kolayca yönlendirilirsiniz.

Online Check-in biletlenmiş rezervasyonu olan tüm yolcularımızın havaalanına gelmeden internet üzerinden check-in yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmetle beraber yolcularımıza, uçuşlarının 24 saat öncesinden başlayarak, 60 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden, check-in işlemlerini yapma olanağı verilmektedir. Elektronik Biletli yolcularımız, - Uygulamanın geçerli olduğu çıkış noktalarından başlayan uçuşları için, biniş kartlarını basabilirler.

Yolcularımız, uçuşlarının kalkış saatinin 24 saat öncesinden başlayarak, 60 dakika kalıncaya kadar online check-in yapabilir. Miles&Smiles programı, AnadoluJet uçuşlarınca icra edilen seferlerde de mil kazandırmaktadır.

Online check-in işlemleri sırasında yolcularımıza bagaj bilgisi sorulmayacak olup, bagajı olan yolcularımızın istasyonlarımızdaki "Bagaj Teslim" ya da "Online check-in" tabelası olan bankolara müracaat etmeleri gerekmektedir. Fazla bagajı olan yolcularımızın, yapacakları ödeme işlemlerinin süresini de göz önüne alarak havaalanında bulunmaları gerekmektedir. Şirketimiz, yapılacak bu işlemlerden dolayı doğabilecek herhangi bir gecikmeden sorumlu değildir.

Uçuşların tarifeli kalkış saatine dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için 45 dakika kala check-in işlemlerine kapatılmaktadır. Yolcularımız, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de göz önünde bulundurmalıdır.

Uçuşun vaktinde kalkışını ve varışını sağlayabilmek için, son hazırlıkların yapılmasını teminen, tüm seferlerimiz için 25 dakika önce yolcuların biniş kapılarında hazır bulunmaları gerekmektedir. Yolcularımız zamanlamalarını yaparken, bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin en az 45 dakika alabileceğini göz önünde bulundurmalıdır.

Koltuk numarası değişiklikleri ya check-in işleminin tamamlanması durumunda Check-in Özeti sayfasındaki koltuk değiştirme linki kullanılarak; ya da baştan sisteme girilmek suretiyle yapılabilir. Yolcularımızın koltuk değişikliği yapabilmeleri için, biniş kartı üretmemiş olmaları gerekmektedir.