Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

Londra Uçak Bileti

Londra, Birleşik Krallık'a mensup 4 devletten en büyüğü olan İngiltere'nin başkentidir. İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere'nin meydana getirdiği Birleşik Krallık'ın başkenti de Londra olarak kabul edilmiştir. İngiltere'nin 55 milyon olan nüfusunun yaklaşık 8 milyonluk kısmı, Londra'da yaşamaktadır. İş olanakları, sağlık sistemi, trafik akışı, sanat, kültür, turizm, eğlence gibi alanların diğer şehirlere oranla çok daha gelişmiş olması, şehrin yaşamak için tercih edilme oranını artırmıştır. Şehrin ortasından geçen Thames Nehri, simge haline gelmiştir. Şehirde çok sayıda tarihi yapı görmek mümkün olmaktadır. Oldukça eski bir kültüre sahip olan İngiltere, günümüzde bu kültürü dünya çapında yaygın hale getirmeyi başarmıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Londra planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Londra uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan İngiltere’nin başkenti Londra’ya, Paraflytravel imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Londra uygun fiyatlı bilet ile Birleşik Krallık bir tık uzağınızda!

Londra'da Gezilecek Yerler

Londra, ünlü yapılarıyla şehir olarak marka haline gelmiş durumdadır. Dünya'nın pek çok yerinde Londra'da bulunan çeşitli yapıların resimleriyle ya da çizimleriyle süslenmiş kutular, makyaj malzemeleri, çantalar, kalemler, anahtarlıklar, magnetler, çantalar bulmak mümkündür. Şehrin marka haline gelmesini sağlayan en önemli yapı tarihi saat kulesidir. Big Ben olarak adlandırılan bu yapı, her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Londra'ya gidildiğinde, Madame Tussauds müzesinde bulunan, ünlülerin balmumundan yapılmış heykelleriyle fotoğraf çektirmenizi tavsiye ederiz. Çok sayıda ünlünün heykelinin yer aldığı müze, yaz aylarında da kış aylarında da ziyarete açıktır. Şehir, Londra Köprüsü olarak bilinen yapıyla da turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi köprü, uzun yıllar boyunca çok sayıda doğa olayına rağmen ayakta kalmıştır. Hala kullanılan bu köprünün arka tarafında, belediye binası yer almaktadır. Oldukça sıradışı bir tasarıma sahip olan bu binanın önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Ünlü tiyatro oyunu yazarı William Shakespeare'den adını alan Shakespeare's Globe And Theatre binası da ilginç mimarisiyle görülmeye değer yerlerdendir. Binanın içerisinde yer alan salonlarda, günümüzde hala çeşitli oyunlar sahnelenmektedir. Bu oyunları izlemek isteyenler için, binanın içerisinde bilet satışı yapılmaktadır. Ses akustiğinin en iyi şekilde izleyenlere yansıması için bina, yuvarlak şekilde yapılmıştır. Dış kaplamasında kullanılan geleneksel ve eski malzemeler korunarak, bina bugüne dek getirilmiştir. İngiltere'ye gittiğinizde, yetenekli oyuncuların sahnelediği tiyatro oyunlarından birini izlemeden dönmemenizi tavsiye ederiz!

Londra'da Şehir İçi Ulaşım

Londra, metro ve otobüsün yoğun şekilde kullanıldığı bir şehirdir. Metro haritasını okumakla zaman kaybetmek istemiyorsanız, sitemizde yer alan Londra araç kiralama modülünü kullanarak, araç kiralamak için ilk adımı atabilirsiniz. Otobüsler, toplu taşıma aracı olarak yoğun şekilde kullanılsa da şehre yakın bazı yerlere ulaşmak için, kiralanmış özel bir araç gerekmektedir. Londra'da taksi de bulmak mümkündür, fakat bu seçeneğin biraz pahalı olacağını ekleyelim. Trafik yoğun olsa da, çalışma saatleri dışında dışarıya çıkarsanız daha rahat gezebilirsiniz.

Londra ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Londra'da Konaklama

Londra, dünya çapında ünlü isimlerin konakladığı otellerin bulunduğu bir şehirdir. Avrupa ülkelerine nazaran daha pahalı sayılabilecek şehirde, konaklama için daha uygun fiyatlı yerler bulmak mümkündür. Sitemizde yer alan Londra otel arama modülünü kullanarak, konaklama yapacağınız yeri hızlı ve kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Şehir, farklı bölgelere bölünmüş durumdadır. Bölgelere bağlı olarak konaklama fiyatları da farklılık göstermektedir. Kraliyet ailesinin yaşadığı bölgeye yakın olan yerler, oldukça lüks ve pahalıdır. 2. Bölge olarak adlandırılan yerde, nispeten daha hesaplı oteller bulmak mümkündür. Yoğun bir turist trafiğine sahip olan Londra'yı ziyaret edecekseniz, rezervasyonunuzu erken yaptırmanızda fayda olacaktır.

Londra'da Hava Durumu

Londra, genellikle kapalı havanın görüldüğü bir şehirdir. Sıcaklık, yaz aylarında ortalama 22 derece olmaktadır. Şehir, kış ve bahar aylarında çok yağış almaktadır. Bu nedenle, yaz aylarında yapılacak ziyaretlerde daha fazla yer gezilmesi mümkün olmaktadır. Şehre yaz aylarında gidilse de yanınıza şemsiye almanızı tavsiye ederiz.

Londra uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Londra

Sizin İçin Seçtiğimiz Londra Varışlı Uçuşlar

Sizin İçin Seçtiğimiz Londra otelleri