Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

İzmir Uçak Bileti

Victor Hugo’nun adına şiir yazıp, ‘İzmir bir prensestir’ diye övdüğü İzmir; Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük metropolü ve işlek bir ticaret merkezidir. 8500 yıllık geçmişiyle büyük bir tarihi ve kültürel zenginliği içinde barındıran şehir, kuzeyde Madra Dağları, güneyde Kuşadası Körfezi, batıda Çeşme Yarımadası’nın Tekne Burnu ve doğuda Aydın, Manisa il sınırları ile çevrilmiştir. Ege Denizi kıyısında adeta bir inci gibi salınır. İzmir, coğrafi konumu, kültürel zenginliği, farklı bölgeler arasında geçiş noktası olması, sosyal-kültürel yapısı ve 101 kilometrelik doğal plajı ile farklı turizm çeşitlerine uygun bir şehirdir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, İzmir'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı İzmir uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İzmir'de gezilecek yerler

Birbirinden güzel plajlara sahip olan İzmir, muhteşem doğasının yanı sıra 8500 yıllık tarihiyle de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir şehirdir. Şehri gezmeye, merkezinde bulunan Saat Kulesinden başlayabilirsiniz. Şehrin simgesi haline gelen Kule, Konak meydanında bulunur ve genel olarak orjinal haliyle günümüze kadar ulaşan eserler arasındadır. Hemen ardından Konak meydanı kıyısında uzanan Kemeraltı çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyata birçok hediyelik eşya bulabileceğiniz çarşı, tarihi ve yaşayan en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. İzmir’in genel görüntüsüne hakim olan Kadifekale bir sonraki durağınız olabilir. Kadifekale, İzmir’in antik kalesidir ve kıyı şeridine yaklaşık 2 km mesafede yer alır. Milattan önceki dönemlerden beri çok değerli bir konuma sahip olan İzmir sınırları içerisinde bir çok ören yeri bulunur. Bu ören yerlerinden günümüze kadar ulaşan Agora, şehrin merkezinde, Kemeraltı çarşısına çok yakın mesafede yer alır. Antik dönemde sosyal, ticari ve dini etkileşimlerin merkezi sayılan Agora, en iyi korunmuş yapılardan biridir. İzmir tatilinizi planlarken gezilecek yerler listenize Tarihi Asansör, Konak Pier, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ve Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak Kültürpark içerisine kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkını eklemeyi unutmayın. Eğer vaktiniz yeterse, İzmir'in tarihi ve sahilleriyle sizi doyum noktasına ulaştıracak ilçelerini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

İzmir'de Ulaşım

İzmir, ulaşım imkanları konusunda oldukça donanımlı bir şehirdir. Merkezden her ilçeye otobüs, metro, dolmuş ve vapurla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehiriçi ya da şehirlerarası seyahatlerinizde otobüs ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Trafikte çok vakit geçirmek istemiyorsanız metro ile hızlı bir ulaşım sağlayabilir ya da vapur ile şehrin güzelliğini seyrederek seyahat edebilirsiniz. Tatiliniz boyunca şehri doyasıya gezmek isterseniz araç kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan İzmir araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

İzmir ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

İzmir'de Konaklama

Plajları, doğal güzellikleri ve ünlü kasabalarıyla İzmir, her mevsim farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Tarihi mekanlara ve alışveriş merkezlerine yakın olmak için Alsancak, Karşıyaka ve Konak, konaklama için doğru tercihler olacaktır. Alsancak, modern mimari ve geniş bulvarlarla doludur. Şehirdeki en hareketli gece kulüplerinin yer aldığı bölge, yüksek standartlarda konaklama arayışında olanlar için en ideal bölgedir. Bütçenize daha uygun bir konaklama isterseniz, İzmir’in en popüler semtlerinden biri olan Karşıyaka, sizin için en doğru seçenek olacaktır. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle Karşıyaka’da gezilecek yerlerin yanı sıra çok sayıda kafe, restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Bütçenize uygun fakat bir o kadar da pratik bir konaklama isterseniz, Besmane İstasyonu çevresindeki bölge en uygun bölgedir. Önemli ulaşım noktalarının yakınında bulunan bölge, Kemeraltı çarşısı ve İzmir fuarına yürüyerek 15 dakikalık mesafededir. İzmir'e yapacağınız seyahat sırasında size en uygun konaklama seçeneğini görmek için sitemizde yer alan İzmir otel arama modülünden faydalanabilirsiniz.

İzmir'de Hava Durumu

İzmir, her mevsim yemyeşil doğası ve sıcak iklimi ile ziyaretçilerine yıl boyunca kucak açabilecek bir şehirdir. Temmuz ve ağustos aylarında sıcaklığın en yükseğe ulaştığı şehir, en çok turisti de bu aylarda çeker. Deniz sezonunun dışında da İzmir'in havası sizi üzmez. Ziyaretlerinizi nisan-haziran ayları arası ile eylül-kasım ayları arasında gerçekleştirirseniz, İzmir'in ılıman havası sizi mutlu edecektir.

İzmir uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz İzmir Varışlı Uçuşlar

Sizin İçin Seçtiğimiz İzmir otelleri