Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

İstanbul Uçak Bileti

Adına şiirler yazılan, filmler yapılan, Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan eşsiz şehir İstanbul, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliçi de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerinden olan İstanbul, tarih boyunca farklı uygarlık ve kültürleri ağırlamış, Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve son olarak da Osmanlı İmpartorluğuna başkentlik yapmıştır. Türkiye’nin kültür ve finans merkezi olan İstanbul, 14 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Dünyada iki kıta arasında yer alan tek metropol olma özelliği taşıyan şehir, 39 ilçesi ile oldukça geniş bir coğrafyaya yayılmıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, İstanbul'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı İstanbul uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul tarihi ve doğal zenginlikleri bakımından dünyanın en bilinen şehirlerindendir. İstanbul’da gezilecek yerler deyince akla bir çok mekan gelir fakat şehrin büyüklüğü nedeniyle bu mekanları kısa bir sürede gezmek mümkün olmayabilir. Zamanınızı doğru kullanabilmek için kendinize gezilecek yerler listesi yapabilir ve bu listenin başına Ayasoyfa Müzesini koyabilirsiniz. Ayasofya, dünya mimarlık tarihinin en gösterişli yapılarındandır. Jüstinianus döneminde kilise olarak inşa ettirilen yapı, Fatih’in şehri almasıyla camiye çevrilmiş ve 1 Şubat 1935’de Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği üzerine müzeye çevrilmiştir. Listenizin ikinci sırasına şüphesiz Galata Kulesini koyabilirsiniz. 69,90 metre yüksekliğe sahip olan kule, şehrin silüetini oluşturan en önemli unsurlardan biri olmasının dışında, Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kartal kanatlarıyla Üsküdar’a kadar uçmasıyla, tarihteki en önemli olaylardan birine sahne olmuştur. İstanbul’u gezerken Sultanahmet Camii ziyaret edilmeden olmaz. Klasik dönemin son büyük camisi olarak kabul edilen Sultanahmet Camii, dünyada 6 minareli olan tek camidir. Bu eşsiz yapıdan sonra Dolmabahçe Sarayını’da listenize ekleyebilirsiniz. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan camii, barok stilinde inşa edilmiştir. Halen bazı resmi işlerde kullanılan saray, 1984’ten itibaren müze-saray olarak ziyarete açılmıştır. İstanbul’un yeryüzünde olduğu gibi, yeraltında da gezilecek yerleri vardır. Yerebatan Sarnıcı şüphesiz ki bu yerlerden en bilinendir. Kentin su ihtiyacını karşılamak için inşa edilen yapı yaklaşık 100.000 ton su depolama kapasitesine sahiptir. Günümüzde müze olarak işlev gören Yerebatan Sarnıcı, çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Gezmeye doymadıysanız, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Süleymaniye Camii, Topkapı Sarayı, Kariye müzesi, Türk ve İslam eserleri müzesi, Kalenderhane Camii, Emirgan Parkı, Sakıp Sabancı Müzesi, Haydarpaşa Garı, Kız Kulesi, İstiklal Caddesi, Fatih Camisi, Çinili Camii, Boğaziçi, Ahrida Sinagogu, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Bozdoğan Kemeri, Rumeli Hisarı, İstanbul Modern, Atatürk Arboretumu, Taksim Meydanı, Gülhane Parkı ve Kapalı Çarşı mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerdir.

İstanbul'da Şehir İçi Ulaşım

İstanbul çok büyük bir şehir olsa da, birçok ulaşım imkanı da sunan bir şehirdir. Minibüs yolu, Sahil yolu ve D’100 Karayolu seçeneklerinden size en uygun olan ulaşım şeklini seçebilirsiniz. Otobüs ve minibüs ile şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat yolculuğunuz iş çıkış saatlerine ya da günün yoğun saatlerine denk gelecekse, uzun mesafede trafik nedeniyle otobüs ve minibüs sizin için daha zor bir yolculuk olacaktır. Bunun yerine metroyu tercih edebilirsiniz. Her iki kıta da bulunan metro ağı sayesinde kolay ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuzu keyifli bir hale getirmek biraz da sizin elinizde. Manzara eşliğinde güzel bir yolculuğu arzu ederseniz, iki yaka arasında vapurlar ile seyahat edebilirsiniz. Yoğun saatler dışında, taksi ile ulaşım, seçeneklerden biri olabilir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı olan şehirde, istediğiniz her an istediğiniz yere ulaşım sağlamak isterseniz, araç kiralama sizin için en doğru seçenek olacaktır. Bunun için sitemizde yer alan İstanbul araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

İstanbul ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

İstanbul'da Konaklama

İstanbul, tarihi, eğlenceyi, alışverişi doyasıya yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Şehrin keyfini çıkarmak için İstanbul’a bolca vakit ayırmanız gerekir. İstanbul'a gelmeden önce ziyaret edeceğiniz yerlerin listesini çıkarmanız, konaklama için en uygun bölgeleri seçmenize yardımcı olacaktır. Lüks otellerden kent otellerine kadar birçok oteli barındıran Taksim, toplu taşıma ağının merkezinde yer alır ve bu nedenle istediğiniz her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksim gibi Beyoğlu sınırları içinde yer alan Galata da bir diğer seçeneğiniz olabilir. Galata, İstanbul’un tarihi açıdan en zengin bölgesi olmasının yanı sıra, alışveriş ve eğlencede de oldukça tatmin edici bir semttir. Tarihle iç içe kusursuz bir konaklama bölgesi arayışındaysanız, Sultanahmet sizin için en doğru seçenek olacaktır. Sultanahmet camisi ve Ayasoyfa müzesine yürüme mesafesinde olan semt yüzlerce oteliyle bütçenize uygun konaklama seçeneklerini size sunmaktadır. Beyoğlu ve Sultanahmet'e yakın olup daha sakin bir yerde konaklamak isterseniz, Haliç en doğru tercih olacaktır. Haliç otelleri kongre merkezine yakınlıklarından dolayı hem iş, hem de turistik amaca yönelik hizmet vermektedir. Avrupa yakasına göre daha sakin olan Anadolu yakası da konaklama için ilginizi çekebilir. İstanbul’ un en eski yerleşim bölgesi olan Üsküdar’da konaklayarak, Çamlıca tepesi ve Kız Kulesini doyasıya gezebilirsiniz. Anadolu yakasında konaklayabileceğiniz bir diğer semt ise Kadıköy olabilir. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Kadıköy, ulaşım kolaylığı, turistik gezi alanları ve tarihi dokusuyla hem iş, hem gezi amaçlı birçok konaklama tesisini bulabileceğiniz bir semt. Şehrin merkezine yakın fakat bir o kadar da sakin bir yerde konaklamak isterseniz, Adalar en güzel seçenek. 9 adadan oluşan ilçenin 4 tanesi yerleşim yeri olarak kullanılır ve vapur seferleri sayesinde İstanbul’un merkez ilçelerine kolay ulaşım sağlayarak hem adanın, hem de şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Her bütçeye ve zevke uygun konaklama seçeneklerini görmek için sitemizde bulunan İstanbul otel arama modülünden yararlanabilirsiniz.

İstanbul'da Hava Durumu

İstanbul, Karadeniz ve Akdeniz iklimi arasında geçiş özelliği gösteren ılıman bir iklime sahiptir. İstanbul’da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Ancak yüksek nem nedeniyle sıcaklar daha sıcak, soğuklar daha soğuk hissedilir. Sıcaklık yıl boyunca -14 derece ve 41,5 derece arasında değişir. Temmuz ve Ağustos ayları İstanbul’da sıcaklıkların en yoğun geçtiği aylardır. Ocak ve Şubat ayları ise şehirde en soğuk havanın hakim olduğu dönemlerdir.

İstanbul uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz İstanbul otelleri