Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

Berlin Uçak Bileti

Berlin, Avrupa ülkelerinden Almanya'nın başkentidir. Kuzey Almanya'da yer alan şehir, 1961 ve 1990 yılları arasında Doğu ve Batı Berlin olmak üzere iki parçaya ayrılmıştır. Şehrin ortasına inşa edilen bir duvarla ikiye bölünen şehir, 1990 yılında duvarın yıkılmasıyla birleştirilmiştir. 1933 yılında Nazi Almanya'sının da başkenti olan şehirde, yaklaşık 3.5 milyon kişi yaşamaktadır. Uzun yıllar boyunca Avrupa'nın kültürel, ekonomik ve siyasi anlamda gelişmesinde önemli bir rol oynayan şehir, Hitler'in egemenliğini kaybetmesinin ardından bir süre gözden düşmüş olsa da, popülerliğini kısa süre içerisinde geri kazanmıştır. Berlin her sene milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmekte ve çok sayıda göç almaktadır. Şehrin içinden geçen Spree ve Havel Irmakları şehre güzellik katmakta ve iklimin nemli olmasını sağlamaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Berlin'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Berlin uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Paraflytravel avantajlarıyla Pegasus Havayolları veya THY’den alacağınız, İstanbul Berlin uygun fiyatlı uçak bileti ile Almanya’nın başkentine unutulmaz bir seyahat için hazır mısınız?

Berlin'de Gezilecek Yerler

Berlin, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Bu nedenle, şehirde çok sayıda tarihi yapıya rastlamak mümkündür. Tarih boyunca, pek çok farklı devlet tarafından işgal edilen şehirde, çok sayıda kültürün izlerinin bulunması mümkündür. Holocaust Memorial, Yahudi soykırımında hayatını kaybeden kişilere adanmış bir anıttır. Bu anıt, şehre gidildiğinde ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Günün her saatinde ziyarete açık olan bu anıtın yakınında, geniş bir park bulunur. Yıkık Kilise ise, 2. Dünya Savaşı sırasında, tepesi yıkıldığı için bu ismi almıştır. Olduğu şekilde muhafaza edilen kilise geçmişe açılan bir kapı gibidir. Şehirde ziyaret edilen her yapıda, tarihe tanıklık edilmektedir. Yıkılmış olan ve utanç duvarı olarak adlandırılan Berlin Duvarının kalıntılarını da görmek mümkündür. Bu kalıntıların bir kısmı çeşitli boya ve resimlerle süslenmiştir. Günümüzde hala duvar kalıntılarının önünde kayıpları için ağlayan insanlara rastlanabilmektedir. Dünya teknoloji sektöründe geniş bir pazar payına sahip olan Sony şirketinin binası da bu şehirde bulunmaktadır. Oldukça modern bir tasarıma sahip olan binada, Avustralya restoranı bulunmaktadır. Bu restoranda kanguru eti tadılabilir ve Avustralya'ya özgü çeşitli şaraplar içilebilir. Aynı binanın içerisinde film müzesi de bulunmaktadır. Gece geç saatlere kadar açık olan bu müzeye girişin ücretli olduğunu ekleyelim. Her şehirde karşılaşılmayacak olan film müzesi, sinema tutkunlarına muazzam bir deneyim vaat etmektedir.

Berlin'de Şehir İçi Ulaşım

Berlin, sunduğu toplu taşıma imkanlarıyla turistlerden ve şehirde yaşayanlardan tam not almayı başarıyor. Board of Berliner Verkehrsbetriebe olarak adlandırılan sistem sayesinde, şehir içi ulaşımda her araçta kullanılabilecek kartlar satın almak mümkün oluyor. En az 2 gün, en fazla 6 gün için alınabilecek kartların fiyatı 19,90 Euro ile 46,00 Euro arasında değişiyor. Otobüs, metro ve taksiler, trafik akışını oldukça rahat hale getiriyor. Şehri gezerken toplu taşıma araçlarını ve taksileri kullanmak istemeyenler için başka bir seçenek daha bulunuyor. Sitemizde bulunan Berlin araç kiralama modülü kullanılarak, araç kiralamak mümkün. Otoyolları ve arabalarıyla dünya çapında nam salmış Almanya, trafik teknolojisi açısından Dünya'nın en iyi ülkelerinin başında geliyor. Berlin'de araç kullanmak, ses geçirmeyen otobanlar, düzgün yollar, kurallara uyan bilinçli şoförler sayesinde oldukça konforlu.

Berlin ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Berlin'de Konaklama

Berlin'de konaklama açısından, ziyaretçilere pek çok alternatif sunulmakta. Lüks oteller, şehirde rahat bir şekilde konaklamak isteyenleri beklemekte. Bunun yanında, çeşitli hosteller ve pansiyonlar da şehirde hizmet vermekte. Konaklamanızı seyahatinizden önce netleştirmek isterseniz, sitemizde yer alan Berlin otel arama modülü size yardımcı olmaya hazır! Çok sayıda Türk'e ev sahipliği yapan Berlin, turistlere kiralık ev seçenekleri de sunuyor. Şehirde, uzun süre kalmayı düşünen ve tur şirketlerine başvurmaksızın şehre geziye gelenler için ev kiralamak mantıklı seçenekler arasında sayılabilir. Şehrin tarihi dokusunu daha yakından tatmak isteyenler için Mitte İlçesi ideal bir seçenek. East Central ya da City West bölgeleri de şehre geziye gelenler tarafından konaklama için tercih edilen yerler arasında gelmekte. Bu bölgeler şehirde gezilecek yerlere oldukça yakın olduğundan, istenilen yere yürüyerek ulaşma imkanı da sağlıyor.

Berlin'de Hava Durumu

Berlin'in ortalama sıcaklığı senelik 9 derece olarak ölçülmüştür. Temmuz ve Ağustos aylarında, şehirdeki sıcaklık en yüksek değerlere ulaşmaktadır. Ocak ve şubat ayları ise en düşük sıcaklıkların görüldüğü aylardır. Berlin'i yaz aylarında ziyaret edecekseniz, yağış oranının en yüksek olduğu ayın Temmuz olduğunu bilmenizde fayda var.

Berlin uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak, ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Berlin otelleri