Antalya Uçak Bileti

Antalya Havalimanları:

Antalya Havalimanı (AYT): Antalya'nın ana havalimanıdır ve Türkiye'nin en yoğun ikinci havalimanıdır. Özellikle yaz aylarında turizm sezonunun yoğunluğu nedeniyle birçok uluslararası ve iç hat uçuşuna ev sahipliği yapar.


Havayolu Şirketleri:

Antalya'ya uçan birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketi bulunmaktadır. Türk Hava Yolları (THY), Pegasus Airlines, AJet, SunExpress gibi büyük havayolu şirketleri Antalya'ya düzenli uçuşlar düzenlemektedir.


Bilet Rezervasyonu:

Antalya'ya uçmak için bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız, çevrimiçi seyahat acenteleri, havayolu şirketlerinin resmi web siteleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve farklı uçuş seçenekleri arasında karşılaştırma yapmak önemlidir.


Uçuş Süresi ve Fiyatlar:

Antalya'ya uçuş süresi yine kalkış noktasına ve varış noktasına bağlı olarak değişir. Genellikle Türkiye'nin turistik destinasyonlarına olan uçuşlar oldukça kısa sürerken, daha uzak destinasyonlardan gelen uçuşlar daha uzun sürebilir. Uçuş fiyatları seyahat tarihine, rezervasyon yapılma zamanına, havayolu şirketine ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişir.


Antalya, Türkiye'nin önemli bir turizm merkezi olduğu için hava ulaşımı oldukça yaygın ve çeşitlidir. Seyahat planınıza ve bütçenize en uygun uçuşu bulmak için erken rezervasyon yapmak ve farklı havayolu şirketlerini karşılaştırmak önemlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) beraber check-in yaptırabilirsiniz.

Bilet alım aşamasında koltuğunuzu seçemezsiniz ancak; koltuk seçiminizi bilet alım sürecinizi tamamladıktan sonra ilgili havayolunun check-in sayfasından Rezervasyon Kodu (PNR)/Bilet numaranızla yapabilirsiniz.

E-biletinizin çıktısını yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bilet numarası veya rezervasyon kodu (PNR) ve kimliğinizle/pasaportunuzla kontuarda işlem yapabilirsiniz.

Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup size, kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verir.


E-biletinizin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan, check-in kontuarında yurt içi uçuşlar için resimli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, pasaport) yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde işlemlerin pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Hayır, biletinizde yer alan uçuşların sıralı kullanım zorunluluğu vardır. Biletiniz üzerindeki uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde, bilet üzerindeki devam uçuşlarınızın tamamı (dönüş parkurları dahil) sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

 Güvenli bir seyahat için aşağıdaki maddelere mutlaka göz atın!

 • Uçuş tarihlerine dikkat etmek
 • Aktarma uçuşlarda havalimanlarına dikkat etmek
 • Gideceğiniz ülkenin seyahat prosedürlerine önceden bakmak
 • Bilgilerinizi doğru şekilde girmek
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin vize kurallarını bilmek
 • 3D Secure ile güvenli ödeme yöntemini seçmek

 • İç hat uçuşlar için en az 1 saat, dış hat uçuşlar için en az 2 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Dış hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce sona ermekmetdir.
 • İç hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce sona ermekmetdir.
 • Uçağa biniş işlemleri (boarding) ise İç Hat - Dış Hat uçuşlarda, uçuşa 20 dakika kala sona ermektedir.

 “Yolcu İsmi Kaydı” anlamına gelen PNR ile biletinizi kontrol edebilir, ad veya soyadı bilgileri girerek hızlıca tüm uçuş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. PNR kodu, uçak bileti satın alma işleminden sonra e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Uçak bileti rezervasyonlarınız için 0850 878 0 400 numaralı müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Parafly Travel web sitesi üzerinden 100’den fazla hava yolu firmasının uçuşlarını görebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Parafly Travel, aradığınız bölgeye göre tüm hava yolu firmalarına ait uçuşları karşılaştırarak, o an mevcut olan ucuz bilet fiyatlarını karşınıza çıkarıyor.

Parafly Travel fırsat ve kampanyaları ile uçak biletinizi kolayca alabilir, otel, araç, tur, otobüs ve transfer gibi hizmetleriyle seyahatinizi baştan uça planlayabilirsiniz.

 1.  Ana sayfada bulunan arama ekranından tek yön, gidiş-dönüş ya da çok noktalı arama seçenekleri arasından seçiminizi yapın.
 2. Sonrasında şehir veya havaalanı, uçuş tarihi, kişi sayısı bilgilerini girerek aramaya başlayabilirsiniz.
 3. Size uygun seferi belirleyip "SEÇ" butonuna tıklayınız. Bu işlemi dönüş uçuşunuz içinde tekrarlayabilirsiniz.
 4. Seçmiş olduğunuz uçuş için yolcu bilgileri adımına geçeceksiniz. Ekranında yolculara ait formlar açılacak ve sizden istenilen bilgileri doldurmanız istenecektir. 
 5. Ödeme alanında ödeme seçeneklerini belirleyip kart bilgilerinizi girdikten sonra "Genel Şartları ve Gizlilik Sözleşmesini Okudum Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretledikten sonra ''Ödemeyi Gerçekleştir'' butonuna tıklayarak,3D Secure sistemiyle güvenli bir şekilde bilet alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.