Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Uçak Biletleri

* En ucuz başlangıç fiyatları esas alınmıştır. Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.

Adana Uçak Bileti

Doğal güzellikleri, yerleşime elverişli yapısı sayesinde tarih sahnesinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Akdeniz'in en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Adana, tarihi ve kültürel dokusuyla turistik açıdan büyük bir zenginliği barındırmaktadır. Tarih boyunca Hititliler, Romalılar, Araplar, Selçuklular, Ramazanoğulları, Osmanlılar, Yörük ve Türkmen aşiretleri gibi kültürlere ev sahipliği yapmış olan Adana, bu medeniyetlerin kültürel miraslarını halen içerisinde barındırmaya devam etmektedir. Tarihi kaleleri, hanları, hamamları, kiliseleri, ören yerleri, saat kuleleri gibi bir çok tarihi esere ev sahipliği yapan Adana tarihi güzelliklerinin yanı sıra yemekleri ile damaklarınız için de keyif verici bir yolculuğu sizlere sunmaktadır. Son yıllarda bir çok festival ile adını duyuran Adana canlı sosyal yapısıyla sizleri bekliyor.

Adana'da Gezilecek Yerler

Adana tarihi ve kültürel birikimi ve doğal güzellikleri ile misafirlerine zengin bir gezi deneyimi sunmaktadır. Adana merkezinde bulunan şehrin simgesi olan Taş Köprü yakın zamana kadar aktif olarak kullanılan dünyanın en eski köprülerinden biridir. Gezi başlangıç noktası olarak Taş Köprü'yü seçerek eski ve yeni Adana'yı kısa bir sürede gezebilir, rotanızda Tarihi Kız Lisesi, Sinema Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Kazancılar Çarşısı, Büyük Saat, Ulu Camii, Çarşı Hamamı, Mestan Hamamı, Küçük Saat, Yeni Camii, Bebekli Kilise gibi tarihi ve turistik yerleri gezebilir, görebilirsiniz. Adana merkezinin dışında yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmek için daha geniş bir rota oluşturarak Karataş ilçesinde çarşı içerisinde yer alan Osmanlı Hanları'nı ziyaret edebilir, Magarsos ören yerini görebilirsiniz. Yine Karataş'ta sahilde bulunan salaş balık restoranlarında lezzetli balık yemekleri bulabilirsiniz. Adana merkezine 45 dakika uzaklıkta bulunan Ceyhan ilçesinde Yılan Kale başta olmak üzere birçok han ve hamamı ziyaret edebilir, yine aynı rota üzerinde bulunan yumurtalık sahilini ziyaret edebilirsiniz. Adana'ya 55 km uzaklıkta bulunan Karaisalı ilçesinde Milvan Kalesi, Kesri Hanı, Yanık Kale, Varda (Alman) Köprüsü tarihi yerleri görebilirsiniz. İçerisinde bir çok kale, hamam, mağara gibi tarihi zenginliği barındıran Kozan ilçesi doğal güzellikleri ile görmeden geçilmemesi gereken Adana'nın en büyük ilçelerinden biridir. ''Kendi Kelebeğini Keşfet'' projesi ve kiraz festivalleriyle ön plana çıkan Adana'nın doğal güzellikler bakımından koruma altında bulunan bir diğer önemli ilçesi ise Saimbeyli'dir; doğa keşfine çıkmak için sizlere eşsiz fırsatlar sunan bu küçük ilçede dünyada nadir bulunan kelebek türlerine rastlayabilir, heyecan verici bir deneyin yaşayabilirsiniz.

Adana'da Ulaşım

Adana hava, kara ve deniz ulaşımına uygun bir şehir olduğu için ulaşım olanakları konusunda bir çok seçeneği ziyaretçilerine sunmaktadır. Günümüzde sıklıkla kullanılan zaman, ve konfor bakımından daha çok tercih edilen hava yolu ulaşımı için Adana'da bulunan Şakir Paşa Havalimanı şehir merkezine yakın mesafede bulunduğu için şehir içi ulaşımda misafirlerine kolaylık sağlamaktadır. Yine Adana araç kiralama konusunda havaalanının, otobüs terminalinin yakınında bulunan araç kiralama acentalarına başvurabilir, ya da internet üzerinden araç kiralama siteleriyle anlaşarak Adana'ya ulaştığınız andan itibaren aracınızı kiralayabilirsiniz.

Adana ulaşım haritasından şehre daha detaylı göz atabilirsiniz.

Uçuş arama modülümüzden uygun fiyatlı Adana uçak bileti seçeneklerini arayabilir ve doğrudan satın alabilirsiniz.

Adana'da Konaklama

Adana, şehir merkezinde yer alan bir çok otel, pansiyon konukevleri vs. ile konaklama konusunda sizlere yardımcı olabilecek bir çok seçeneği sunmaktadır. Gerek internet üzerinden Adana otel arama sorgusu yaparak gerekse turizm acentaları vs. aracılığıyla konaklama imkanlarına kolayca ulaşabilir, internet üzerinden kullanıcı yorumlarını ve konaklama yerlerinin fotoğraflarını inceleyerek rahatlıkla karar verebilirsiniz. Bir çok internet sitesi konaklama yerleri konusunda kullanıcılarına gerekli ve yeterli bilgiyi sağlayabilmektedir. Her tür bütçeye ve kişilerin tercihlerine göre değişiklik gösterebilen geniş yelpazeye sahip konaklama yerlerine bu siteler aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilir, destek alabilir, rezervasyon işlemlerini ve ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adana'da Hava Durumu

Adana yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçen bir iklime sahiptir. Yaz aylarında yöre insanı serinlemek Adana'nın yüksek bölgelerinde yer alan yaylaları ve deniz kıyısında bulunan sahil kasabalarını tercih ederler.

Adana'ya yapacağınız yolculuğunuzda, tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiğimiz Adana Varışlı Uçuşlar

Sizin İçin Seçtiğimiz Adana otelleri