Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

İzmir Transfer Hizmeti

Victor Hugo’nun adına şiir yazıp, ‘İzmir bir prensestir’ diye övdüğü İzmir; Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü büyük metropolü ve işlek bir ticaret merkezidir. 8500 yıllık geçmişiyle büyük bir tarihi ve kültürel zenginliği içinde barındıran şehir, kuzeyde Madra Dağları, güneyde Kuşadası Körfezi, batıda Çeşme Yarımadası’nın Tekne Burnu ve doğuda Aydın, Manisa il sınırları ile çevrilmiştir. Ege Denizi kıyısında adeta bir inci gibi salınır. İzmir, coğrafi konumu, kültürel zenginliği, farklı bölgeler arasında geçiş noktası olması, sosyal-kültürel yapısı ve 101 kilometrelik doğal plajı ile farklı turizm çeşitlerine uygun bir şehirdir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, İzmir'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı İzmir uçak biletlerini bulabilirsiniz.
 

İzmir'de gezilecek yerler

Birbirinden güzel plajlara sahip olan İzmir, muhteşem doğasının yanı sıra 8500 yıllık tarihiyle de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir şehirdir. Şehri gezmeye, merkezinde bulunan Saat Kulesinden başlayabilirsiniz. Şehrin simgesi haline gelen Kule, Konak meydanında bulunur ve genel olarak orjinal haliyle günümüze kadar ulaşan eserler arasındadır. Hemen ardından Konak meydanı kıyısında uzanan Kemeraltı çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyata birçok hediyelik eşya bulabileceğiniz çarşı, tarihi ve yaşayan en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. İzmir’in genel görüntüsüne hakim olan Kadifekale bir sonraki durağınız olabilir. Kadifekale, İzmir’in antik kalesidir ve kıyı şeridine yaklaşık 2 km mesafede yer alır. Milattan önceki dönemlerden beri çok değerli bir konuma sahip olan İzmir sınırları içerisinde bir çok ören yeri bulunur. Bu ören yerlerinden günümüze kadar ulaşan Agora, şehrin merkezinde, Kemeraltı çarşısına çok yakın mesafede yer alır. Antik dönemde sosyal, ticari ve dini etkileşimlerin merkezi sayılan Agora, en iyi korunmuş yapılardan biridir. İzmir tatilinizi planlarken gezilecek yerler listenize Tarihi Asansör, Konak Pier, İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ve Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak Kültürpark içerisine kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkını eklemeyi unutmayın. Eğer vaktiniz yeterse, İzmir'in tarihi ve sahilleriyle sizi doyum noktasına ulaştıracak ilçelerini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.
 

İzmir'de Konaklama

Plajları, doğal güzellikleri ve ünlü kasabalarıyla İzmir, her mevsim farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Tarihi mekanlara ve alışveriş merkezlerine yakın olmak için Alsancak, Karşıyaka ve Konak, konaklama için doğru tercihler olacaktır. Alsancak, modern mimari ve geniş bulvarlarla doludur. Şehirdeki en hareketli gece kulüplerinin yer aldığı bölge, yüksek standartlarda konaklama arayışında olanlar için en ideal bölgedir. Bütçenize daha uygun bir konaklama isterseniz, İzmir’in en popüler semtlerinden biri olan Karşıyaka, sizin için en doğru seçenek olacaktır. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle Karşıyaka’da gezilecek yerlerin yanı sıra çok sayıda kafe, restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Bütçenize uygun fakat bir o kadar da pratik bir konaklama isterseniz, Besmane İstasyonu çevresindeki bölge en uygun bölgedir. Önemli ulaşım noktalarının yakınında bulunan bölge, Kemeraltı çarşısı ve İzmir fuarına yürüyerek 15 dakikalık mesafededir. İzmir'e yapacağınız seyahat sırasında size en uygun konaklama seçeneğini görmek için sitemizde yer alan İzmir otel arama modülünden faydalanabilirsiniz.