Bilet İptal Güvencesi

Bilet İptal Güvencesi
 

Paraflytravel Bilet İptal Güvencesi ile seyahat planlamak çok kolay!


Paraflytravel.com, milyonlarca uçuş içerisinden en uygun alternatifleri karşılaştırıp size en ucuz alternatifleri sunar. Ucuz fiyatlı bir uçak bileti yakaladığımızda da anında satın almak isteriz. Ama ya son anda bir aksilik çıkar ve uçamazsanız? Paraflytravel Bilet İptal güvencesi ile şimdi uçuştan 3 saat öncesine kadar herhangi bir neden göstermeksizin biletinizi iptal edebilir ve paranızın %90’ını iade alabilirsiniz.


Bilet İptal güvencesi sadece Paraflytravel kullanıcılarına özel olarak sağlanan ve son anda değişebilen planlara karşılık bilet bedelini güvence altına alan bir hizmettir

Bilet İptal Güvencesi Kapsamı,

1. Bilet İptal Güvencesi, sadece YKM Turizm ve Seyahat Acentesi aracılığı ile bilet satın alan yolcularımıza özel olarak sağlanan ve uçuştan 3 saat öncesine kadar biletini iptal etmesi durumunda bilet bedelini güvence altına alan bir hizmettir.
2. Bilet İptal Güvencesi ile uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal edilebilir ve bilet tutarının %90’ı geri alınabilir. Bilet tutarının iade edilecek olan %90’ı, güvence ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.
3. Acil ve mücbir sebep gösterilmesi durumunda gerekli belgelerle birlikte uçuş saatine kadar bilet iptal edilebilir.
4. Bilet İptal Güvencesi, promosyonlu ve promosyonsuz her uçuşta geçerlidir.
5. Bilet İptal Güvencesi, sadece bilet satın alımı sırasında alınabilir. Bilet satın alındıktan sonra satın alma işlemi yapılamaz.
6. Bilet İptal Güvencesi, hem tek yön hem de gidiş dönüş biletler için geçerlidir. Gidiş dönüş alınan biletlerde, çift yön bilet iptali halinde toplam bilet tutarı üzerinden ödeme yapılacaktır. Gidiş dönüş biletlerde tek yön biletin iptali güvence kapsamında olmayıp herhangi bir ödeme söz konusu değildir. Paket fiyatlama (gidiş ve dönüş uçuşları için özel ve tek bilet fiyatlaması) ile yapılan satın almalarda tek yön biletin iptali güvence kapsamında olmayıp herhangi bir ödeme söz konusu değildir. Paket fiyatlama ile yapılan satın almalarda çift yön bilet iptali halinde toplam bilet tutarı üzerinden ödeme yapılacaktır.
7. Farklı havayollarından iki veya daha fazla bilet alarak yapılacak aktarmalı/bağlantılı uçuşlarda aşağıdaki haller güvence bedeli dışındadır:
  • Birbirini izleyen uçuşlarda önceki ucağın tarifeli varış saati ile bir sonraki uçuşun tarifeli kalkış saati arasında 3 (üç) saatten az süre olması.
  • Birbirini izleyen uçuşlarda önceki uçağın gerçek iniş saati ile sonraki uçağın tarifeli kalkış saati arasında 90 (doksan) dakikadan fazla süre olduğu halde sonraki uçuşun kaçırılması.
  • Aktarmalı uçuş sayısının 4 (dört) ve üzerinde olması halinde. Aktarmalı/bağlantılı uçuşlarda ilk uçuş başladıktan sonra diğer uçuşlar mücbir sebepler dışında iptal edilemez.
Yukarıda belirtildiği üzere aktarmalı/bağlantılı uçuşlarda önceki uçağın havaalanına iniş saati ile sonraki uçağın tarifeli kalkış saati arasında 90 (doksan) dakikadan az süre olduğu durumlar bundan istisnadır.
8. Güvence kapsamında YKM Turizm ve Seyahat Acentesi tarafından bilet iptaline ilişkin ödeme yapılabilmesi için uçuşa en az 3 saat kala 0850 878 0 400 numaralı telefondan YKM Turizm ve Seyahat Acentesi bilet hattının aranarak bilet iptalinin yapılması ön koşuldur.
9. Uçuşa 3 saat kalana kadar bildirilmeyen iptallerde Bilet İptal Güvencesi geçersiz sayılır ve ücret iadesi yapılamaz. Meydana gelebilecek olası problemlerin çözümünde YKM Turizm ve Seyahat Acentesi kayıtları esas alınır.
10. Güvence kapsamında iade edilecek tutar için işlem YKM Turizm ve Seyahat Acentesi tarafından 15 iş günü içinde gerçekleştirilir. Bu işlem yapıldıktan sonra iade sürecinin tamamlanması bankaların iade prosedürüne göre ilerler.
11. Güvence kapsamında iade edilicek olan tutarın ödemesi uçak bileti sağlayıcısından alınan ödemeden ayrı olarak hesaba geçer.
12. Bilet İptal Güvencesi için tahsil edilen ücret uçuşların havayolu tarafından iptali dahil hiç bir koşulda iade edilmez.
13. Bilet İptal Güvencesi, yıl içinde sınırsız sayıda kullanılabilir.
14. Aynı gün aynı lokasyondan kalkışlı tek bir poliçe tanzim edilebilecektir.
15. Satın alınmış sigortalı bir bilette, değişiklik yapılamaz. Sigorta kapsam dışındadır.