Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Bodrum Transfer Hizmeti

Türkiye turizminin en gözde bölgeleri arasında yer alan Bodrum, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağarlamaktadır. Antik çağların Halikarnassos'u bugün cennet sayılabilecek güzellikleri ile her yaştan insanı büyülemektedir. Bodrum, özellikle İngiliz ve Hollandalı turistlerin ülkemizde en sık uğradığı tatil bölgesidir. Ayrıca dünya üzerindeki en ünlü turizm durakları arasında önemli bir yere sahiptir. Şehir, dünden bugüne pek çok ünlü ismin yanı sıra Halikarnas Mozolesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum, doğal güzellikleri bir yana, sıcacık yerli halkı ile de size aradığınız tüm huzuru ve mutluluğu sunan rüya gibi şehirdir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Bodrum'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Bodrum uçak biletlerini bulabilirsiniz.
 

Bodrum'da gezilecek yerler

Bodrum, gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Şehre adım attığınız anda o bembeyaz evleri ve eşsiz begonvilleri sizi dostça kucaklayacaktır. Ülkemizin en değerli sanatçılarından Zeki Müren'in sanat müzesi Bodrum'da yer almaktadır. Yunan ve Anadolu medeniyetini yansıtan pek çok tarihi ve turistik yerleri bulunan şehrin bir diğer önemli yapısı ise Bodrum Kalesi'dir. Milattan önce 300'de yapılan Halikarnas Mozolesi'nin kalıntılarından inşa edilen kalenin geçmişi Orta Çağ'a dayanmaktadır. Toplamda beş adet kulesi olan kalenin içerisinde bir de sualtı müzesi bulunmaktadır. Merkeze yakın otogardan kalkan minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Bodrum Kalesi'ne girişler ücretli olup, haftanın her günü 09:00 - 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Gezilecek yerlerin bir başka durağı ise Bodrum Antik Tiyatrosu'dur. Pers Kralı döneminde inşa edilmeye başlanan yapı, Roma dönemine kadar ne yazık ki tamamlanamamıştır. Kalıntıları günümüze kadar ulaşan antik tiyatro şimdilerde konser alanı olarak hizmet vermektedir. Üç bölümden oluşan yapı 13 bin kişilik kapasiteye sahiptir. Bodrum - Turgutreis yönüne giden minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir. Antik tiyatro Pazartesi günleri hariç haftanın diğer tüm günlerinde ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir. Bodrum'un en ünlü plajı olan Bitez Plajı'nı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Eşsiz kumsalı ve dalgasız deniziyle güneşin tadını doyasıya çıkarabilir, ailenizle mükemmel bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca dünyanın yedi harikasından biri olan ve binlerce turisti kendine çeken Halikarnas Mozolesi'ni de listenize eklemeyi unutmayın.
 

Bodrum'da Konaklama

Bodrum, farklı zevklere ve bütçelere hitap eden pek çok konaklama alternatifine sahip bir şehirdir. 600'den fazla konaklama tesisine sahip şehirde 20'den fazla 5 yıldızlı otel mevcuttur. Ayrıca merkezde, pansiyon ve kiralık villalar da bulunmaktadır. Tercihinizi daha sakin bir bölgeden yana yapmak isterseniz Yalıkavak, Gümbet, Gümüşlük, Turgutreis ve Akyarlar en uygun duraklardır. Oteller yoğun olarak sahil şeritlerinde ve merkezi noktalarda konumlanmıştır. Bu yüzden birbirine yakın pek çok tesise kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Bodrum otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygunu seçebilirsiniz.