Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Antalya Transfer Hizmeti

Mersin, Konya, Isparta, Burdur ve Muğla illeri ile çevrili olan Antalya, Akdeniz sahilinde yer alan ve turizm bakımından oldukça gelişmiş bir ildir. Şehrin adı Bergama kralı II. Attalos'un kurduğu Attaleia şehrinden gelir. Yüzölçümü 20.169 kilometrekare olan şehrin nüfusu 2014 verilerine göre 2 milyonun üzerindedir. Akdeniz iklimi özelliklerini taşıyan şehir, verimli toprağı sayesinde portakal ve muz bahçeleri başta olmak üzere sebze ve meyveciliği hızla ilerletme yolundadır. Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları ve uzun kumsalları ile Antalya, başta Ruslar olmak üzere her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekmektedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Antalya'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Antalya uçak biletlerini bulabilirsiniz.
 

Antalya'da gezilecek yerler

Türkiye’nin en turistik noktalarından biri olan Antalya’da çok fazla gezilecek yer mevcuttur. Gerek sahili, gerekse doğal alanları ile Antalya yurt dışından gelen turistlerin de ilgisini çekmektedir. Deniz ve güneşe biraz ara verip şehirde tur atmak isterseniz, ilk durağınız Kaleiçi olabilir. Hemen hemen her sokağı denize çıkan Kaleiçi, tarihi Osmanlı evleri ile oldukça görkemli bir yapıya sahiptir. Kaleiçi sınırlarında yer alan Yivli Minare, bölgenin en dikkat çeken tarihi yapısıdır. Antalya’nın ilk İslami yapılarından biri olan Yivli Minare, Selçuklu zamanından günümüze kadar varlığını korumuştur. Tarihi dokusuyla bir doğa harikası olan Olympus, Antalya’nın gezilmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Tanrılar kenti olarak anılan Olympus, antik Likya medeniyetinin en önemli kenti olma özelliğini taşımaktadır. Olympus’tan bahsetmişken Yanartaş’tan söz etmemek mümkün değil. Her yıl turist akınına uğrayan Yanartaş, denize yakın konumu ve taşlar arasında hiçbir zaman sönmeyen aleviyle dikkat çekmektedir. Turistlerin ilgisini çeken bir diğer yapı şüphesiz ki Aspendos’tur. Serik ilçesinin Belkıs köyünde yer alan Aspendos, antik tiyatrolar arasında en iyi şekilde korunarak günümüze gelmiş açık hava tiyatrosudur. Antik tiyatrodan söz etmişken, Antalya’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Side’den bahsetmemek olmaz tabii. Antalya’nın 80 km. doğusunda yer alan Side tarihi tiyatrosu, Apollon tapınağı, ihtişamlı kent yapısı, agorası, hamamları, müzesi ve eski evleri ile her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır. Gezmeye doyamadıysanız ve şehri daha çok keşfetmek istiyorsanız Köprülü Kanyon, Beldibi Mağarası, Karain Mağarası, Patara Antik Kenti, Antalya Arkeoloji Müzesi, Şadırvanlı Medrese, Düden Şelalesi, Karaalioğlu Parkı, Manavgat Şelalesi, Kale İskelesi ve Alarahan Kalesi, mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.
 

Antalya'da Ulaşım

Antalya’da ulaşım oldukça kolaydır. Halk otobüsü, tramvay, deniz otobüsleri ve taksiler ile şehri rahatça gezebilirsiniz. Tramvay, halkın en çok tercih ettiği ulaşım türüdür. Antalya’nın merkezinden geçen ve 16 durağa uğrayan tramvay, Antray olarak adlandırılır. Bir diğer ulaşım seçeneği de deniz otobüsüdür. Deniz otobüsü, Antalya-Kemer arası sefer düzenlemektedir. Kemer-Antalya arası 10:30, 13:30, 17:30; Antalya-Kemer arası 09:00, 12:00, 16:00 saatlerinde sefer yapan ve sıklıkla tercih edilen deniz otobüsü, ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır. Havaalanından şehir merkezine giden otobüs ya da minibüs yoktur ama taksi ya da servis ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer taksiyi tercih ederseniz, pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz çünkü Antalya’da taksi fiyatları oldukça pahalıdır. Tatilinizi yaparken aynı zamanda şehri rahatça gezmek ve konforlu bir ulaşım sağlamak isterseniz araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan Antalya araç kiralama modülünden yararlanabilirsiniz.

Antalya ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz: