Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Ankara Transfer Hizmeti

Hem Türkiye'nin başkenti hem de en büyük 3 şehrinden biri olan Ankara, 5 milyonu aşan nüfusu ile bir metropol olma yolunda ilerlemektedir. Devletin ve Ordu'nun merkezi olarak tüm önemli resmi makamları barındıran bu güzel şehirde yaşamak her ne kadar zor olsa da yine de ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle ülkemizin tam ortasında bulunması sebebi ile ulaşım konusunda da sorun yaşatmayan başkent, Anıtkabir'den Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne kadar ülkemiz için çok önemli eserlerin görülebilmesi için ziyaret edilmesini tavsiye ederiz. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Ankara'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Ankara uçak biletlerini bulabilirsiniz.
 

Ankara'da gezilecek yerler

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan ve başkent ünvanı taşıyan Ankara, her zaman için ziyaretçilerine hem tarihi hem de modern yapıları ile farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Ankara denince akla gelen ilk eser kesinlikle Anıtkabir olmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istırahatgâhı olan bu muhteşem eseri görmeden Ankara gezisi düşünülemez. Bunun yanında Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Tarihi Hacı Bayram Camii, Göksu Park, Dikmen Vadisi Parkı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Tarihi Akköprü, Kızılay Meydanı veya Atakule bu muhteşem şehrin simgeleri haline gelen ve mutlaka görülmesi gereken yerleri olarak ön plana çıkmaktadır. Yakın zamanda ziyarete açılan, özellikle 1980 darbesi döneminde çok önemli bir yeri olan Ulucanlar Cezaevi'nin müzeye dönüştürülmüş hali kesinlikle görülmeye değer bir yer olmuştur. O dönemde yaşanan olayları ve insanlara yaşatıların sıkıntıları anlayabilmek için burayı ziyaret etmek, insanlara farklı bir deneyim yaşatabilmektedir. Yine şehrin en önemli ve en çok görülmesi önerilen yerlerinden biri de Ankara Kalesi'nin surları altında yer alan Tarihi Prinç Han'dır. Pirin Sokak'ta yer alan bu özel mekân, 18nci yüzyılda inşa edilmiş ve İstiklâl Savaşı döneminde karakol olarak kullanılıp 1942 yılına kadar çok önemli ve stratejik bir nokta olarak değerlendirilmiştir.
 

Ankara'da Konaklama

Ankara'ya yapılacak olan ziyaretlerde şehrin dört bir yanında bulunan farklı büyüklüklerdeki konaklama tesisleri sebebi ile herhangi bir konaklama sorunu yaşanmamaktadır. Birçok bölgede yer alan otel, pansiyon veya benzeri konaklama yerleri insanların barınma konusunda kendi tercihlerine en uygun seçimleri yapabilmelerine olanak tanımaktadırlar. Herkesin bütçesine veya beklentisine uygun seçimleri yapabilmeleri, özellikle sitemizde yer alan Ankara otel arama hizmetlerini kullanmaları ile daha kolay bir hale gelmektedir. Aynı zamanda şehirde geçirilecek olan süreye bağlı olarak son dönemlerde günlük veya daha uzun süreli kiralanabilen evler de tercih edilebilmektedir. Bu güzel şehirde her türlü konaklama ihtiyacına veya talebine uygun bir hizmet almak mümkündür.