Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×

Doğu Ekspresi ile Masalsı Bir Yolculuk!

Uçak ve tren yolculuğunu bir arada yapacağınız Doğu Ekspresi ile önce Erzurum'u sonra da Kars'ı gezecek, birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakacak, tarihi değere sahip durakları ziyaret edeceksiniz.

Doğu Ekspresi ile Masalsı Bir Yolculuk!

Kampanya Detayları

Doğu Ekspresi

Türkiye'nin en uzun tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun güzelliklerini keşfmeye hazır mısınız! Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na bağlı olan bu tren Ankara'dan başlıyor ve yaklaşık 25 saat süren bir yolculuk yaparak son durağı olan Kars'a varıyor. Örtülü kuşet, yataklı, pulman ve yemekli vagon gibi dört farklı vagon türüne sahip Doğu Ekspresi'nde yolculuk yapmak için bu tur'a katılabilirsiniz.

Doğu Ekspresi vagonlarında yer alan koltuklar yatak olabilir şekilde dizayn edilmiştir ve 2 ya da 4 kişiliktir. Camlar perde ile kapatılabilir ve oda kapısı kilitlenebilir. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunur. Örtülü kuşet ve yataklı vagonlarda kalacak misafirler için yastık kılıfı, çarşaf ve battaniye verilir.

Doğu Ekspresi, son derece konforlu bir trendir. Tren içerisinde rahatça hareket edebilir, vagonlar arası geçişlerle manzara izleme noktaları keşfedebilirsiniz.

Dilerseniz yemekli vagonda çay, kahve içebilir ve diğer yolcularla sohbet edebilirsiniz. Ayrıca restoran kısmında kahvaltı edebilir ya da yanınızda getirdiğiniz atıştırmalıkları yiyebilirsiniz.  Doğu Ekspresi'nde ayrıca ortak prizler, ortak tuvalet alanları, lavabolar bulunur. Her vagonda bir adet vagon görevlisi yer alır ve sizlerin seyahatini güvenli kılar.

Doğu Ekspresi Gezisi

Doğu Anadolu’nun görkemli dağlarıyla çevrelenmiş ve Palandöken dağının eteğine kurulmuş Erzurum'da Üç kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Erzurum denilince akla ilk gelen cağ kebabı ise Doğu Ekspresi Turları ile tadına bakacağınız lezzetlerden sadece biri. Anadolu'nun güzelliklerle çevreli köylerini seyrederek Doğu Ekspresi yolculuğuna devam ederken Allahuekber Dağları'nın büyüleyici manzaranın etkisinden uzun süre çıkmak istemeyeceksiniz.

Doğu Ekspresi Turları ile Sarıkamış’a yaklaştığınız zaman ise 1914 yılında Ruslarla yapmış olduğumuz savaş esnasında soğuk havaya yenilerek şehit düşen 90.000’e yakın askerimizi anarak yola devam edeceksiniz. Doğu Ekspresi Turları ile son durak olan Yalnız Çam Dağları'nın yükseldiği bir yanında Yahni Dağı'nın bulunduğu Kars platosu olacak. 

Doğu Ekspresi Turları ile Kars gezisi boyunca unutulmaz gezi rotalarının izini sürecek, tarihi yerinde yaşayacaksınız. 1001 kiliseli şehir olarak bilinen ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Menuçehr Cami, Arpaçay ve Ermenistan sınırı, Resimli Kilise, Fethiye Cami, surlar, aslanlı kapı, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi Kars'ta görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Buz tutmuş Çıldır Gölü ise hayatınızda görebileceğiniz en benzersiz yerler arasına adını kazıyacak. Kışın tamamen buz tutan ve üzerinde yürüyüp atların çektiği kızakla tur atabileceğiniz Çıldır Gölü'nde sadece burada yetişen sarı balığın da tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Balıkçıların buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme fırsatı bulurken mükemmel fotoğraf kareleri yakalayacaksınız.

Katılım Koşulları

●  Promosyonlu fiyatlar kontenjanlarla sınırlıdır.
●  Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır.
●  Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.