Moldova - Kişinev Turu (4*) THY ile 3 Gece / 4 Gün

12 Ağustos 2019 Pazartesi - 15 Ağustos 2019 Perşembe Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.794,29 ₺

Özet

Moldova - Kişinev Turu
Kurban Bayramı Özel!
Türk Hava Yolları ile Ulaşım
12 - 15 Ağustos 2019
3 Gece 4 Gün

Pasaportsuz, Kimlik ile Seyahat İmkanı!!

Tur Programı

1. Gün: 12 Ağustos 2019 Pazartesi // İstanbul - Kişinev
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK269 uçuşu ile 07.50’de Kişinev’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.20’de Kişinev’e varışımızda panoramik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Eski Kilise, Ulusal Tarih müzesi, Parlamento Binası, Bakanlıklar görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirleriz rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Kişinev İkonları katılabilirler. Bu turumuzda Kişinev Botanik Bahçesi, Puşhkin Müzesi, Stefan cel Mare Central Park, Zafer Kemeri, Nativity Katedrali, Moldova Ulusal Tarih Müzesi görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası serbest zaman ve otele transfer.

2. Gün: 13 Ağustos 2019 Salı // Kişinev
Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin ekstra düzenleyeceği Orhei Vechi - Cricova şarap mahzenleri turuna katılabilirler. 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Trebujni ve Butuceni köylerinin yanında bulunan Orhei Vechi arkeolojik kentini gezmeye başlıyoruz. Kente bulunan antik kalıntılar ışığında günümüzden antik çağlara doğru görsel bir yolculuğa çıkıyoruz. Devlet tarafından da koruma olan Orhei Vechi aynı zamanda doğal, tarihi ve arkeolojik bir kent olarak tanınır. Raut Nehri’nin sularında hayat bulan şehir, asırlardır göçmen kavimlerinin ve değişik kültürlerin yaşam alanı olmuştur. En yüksek tepe noktasına varıldığında, Raut Nehri bir geniş U çizerek her iki yönde de unutmaz fotoğraf karelerini size sunmaktadır. Öğle yemeği tipik bir köy evinde organize edilecektir. (Alacağımız öğlen yemeğinin ardından Cricova’ya hareket ediyoruz. Cricova dünyaca bir marka olmasındaki sır, labirent şeklindeki yer altı yolları ve çok kaliteli şaraplarına bağlıdır. Onlarca kilometre üzerinde ünlü şarap markalarına isim olmuş sokaklarda (Cabarnet,Chardoney,Dions …) kamyon ve arabalar cirit atmaktadır. Ünlü Rus kozmonot Yuri Gagarin bu labirentlerden kurtulmak için 2 gün mahsur kalmıştır. Cricova mahzenlerinde çok önemli bir şarap koleksiyonu bulunmaktadır 1,3 milyon şarap şişesi barındırdığı tahmin edilmektedir. Çok eski ve paha biçilmez bir koleksiyona sahiptir. Gezimizin sonunda bu şaraplardan tatma imkânı bulacağımız extra düzenlenecek olan Degustation programı da sizi beklemektedir. Gezimizin ardından Kişinev’e varış ve serbest zaman, geceleme otelimizde.

3. Gün: 14 Ağustos 2019 Çarşamba // Kişinev
Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin ekstra düzenleyeceği Rose Valley (Valea Trandafirilor) Park ve Kişinev Alışveriş Turuna katılabilirler. İlk durağımız Rose Valley Park, 9 hektarlık bu park alanında: 3 büyük göl ve çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Aslında park alanı, eski Slav kabilelerinin yerleşim yerinde kurulmuştur. Günümüzdeki park alanı, 1950’lerde tamamlanmıştır. 1960’ların sonunda ise, yeni gelişmeler yaşanmıştır. Park alanı içinde, 1000 seyirci kapasiteli bir Açıkhava tiyatro salonu, içinde dönme dolapta bulunan bir eğlence parkı ve restoranlar bulunur. Öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kişinev Souvenir Bazaar Şehrin ana Pazar yeridir. Burada; el yapımı objeler, resimler bulup satın alabilirsiniz. Unic Sovyet tarzı ürünlerin satıldığı bir alışveriş merkezidir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra organize edeceği Akşam Yemekli Moldova Orta Çağ Gecesi. Yerel restoranda alınacak akşam yemeği eşliğinde geleneksel Moldava folklorik danslarını izleyebileceğimiz eğlence dolu bir akşam bizleri bekliyor . Geceleme otelimizde.

4. Gün: 15 Ağustos 2019 Perşembe // Kişinev - İstanbul
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Buluşma sonrası havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 21.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.15’te varışımız ile turumuzun sonu.