Girit Turu (3*) Pegasus & Aegean HY ile 3 Gece / 4 Gün

26 Ekim 2019 Cumartesi - 29 Ekim 2019 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.421,57 ₺

Özet

Girit Turu
Girit (3)
Pegasus Hava Yolları ve Aegean Hava Yolları Özel Seferi ile
26 - 29 Ekim 2019 
3 Gece / 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 26 Ekim 2019 Cumartesi // İstanbul – Girit
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 04.30’da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 6952 uçuşu ile saat 06:30’da Girit’e hareket. Yerel saat ile 08:00’da varış. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda; Plateia Elefterias’tan (Özgürlük Meydanı) itibaren başlayacak; Agios Titos, Rasih Bey Konağı, Ayos Minas (Katedral), Osmanlı Bon Marche Binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlaları, Venedik Loggiası, Venedik Limanı ve tersaneleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Girit Gecesi Turu (Taverna). Bu turumuzda Yunan geleneksel eğlence kültürünü keşfedip limitsiz şarap, meyve, buzuki ve lir eşliğinde Girit yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisini izleme imkanı buluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün: 27 Ekim 2019 Pazar // Girit 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Elounda - Spinalonga - Ag. Nikolaos - Plaka turu (Tekne Turu). Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran Spinalonga Adası ziyareti. Tekne ile Elounda’ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’ı görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

3. Gün: 28 Ekim 2019 Pazartesi // Girit 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Fodele Köyü, Rethymno (Resmo) – Chania (Hanya) turu. Resmo, Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü girişi tur fiyatına dâhil değildir), eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ya hareket. Hanya’da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman. Hersonissos’a dönüş yolunda Fodele Köyü ziyareti. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 29 Ekim 2019 Salı // Girit – İstanbul 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Kritsa Köyü & Agios Nikolaos turu. Bu turumuzda St. Tropez olarak da adlandırılan küçük sahil kasabası Agios Nikolaos’u gezme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından resimlere konu olan küçük Kritsa köyünü gezdikten sonra otelimize dönüş. Rehberimizin bildireceği saatte otelden hareketle havalimanı transferi ve bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Aegean Havayolları’nın A3 541 uçuşu ile saat 18:20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20:40’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.