Floransa Turu PGS ile 3 Gece / 4 Gün

22 Mayıs 2020 Cuma - 25 Mayıs 2020 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.002,81 ₺

Özet

Floransa Turu
Ramazan Bayramı Özel!
Pegasus Hava Yolları ile Ulaşım
22 Mayıs 2020 Hareket
3 Gece & 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 22 Mayıs 2020 Cuma // İstanbul - Bologna - Floransa 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından Pegasus Hava Yollarının PC1217 sayılı tarifeli uçuşu ile 12.25’te Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.05’te Bologna Havalimanı’na varışımız ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımız ile birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan görme fırsatı bulacağız. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. 

2. Gün: 23 Mayıs 2020 Cumartesi // Floransa (Büyük Toskana Turu)
Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Büyük Toskana Turu programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Lucca olacaktır. Tarih, sanat ve mimari şehri olarak anılan Lucca, Rönesans döneminden kalan surları ile de ünlüdür. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi ‘ne eklenen şehirde 43 kilise dikkat çeker. Bisiklet kullanılan trafiğe kapalı caddelerinde, çok sayıda pastane ve fırından yayılan kokular eşliğinde yapacağımız gezi esnasında San Michele Kilisesi, Guinigi Kulesi, Teatro Meydanı, Napoleone Meydanı ve tarihi surlar başlıca görülecek yerler arasındadır. Lucca gezimiz sonrasında Siena’ya hareket ediyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Toscana Bölgesi’nin bu görülmeye değer köşesinde yapacağımız turumuzun ardından gezimizin son durağı, dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarıyla çevrili, dondurması, porcini ve türüf mantarlı peynirleriyle ünlü, etrafı 14.yüzyıldan kalma surlarla çevrilmiş olan San Gimignano olacaktır. UNESCO Dünya Mirası  Listesi’nde yer alan San Gimignano, savaşlara ve doğal afetlere rağmen ayakta kalan 14 kulesi ile “Güzel Kuleler Kasabası” olarak da bilinir. Kasaba merkezinde gerçekleştireceğimiz gezide Duomo Kilisesi, Torre Grossa Kulesi ve birçok tarihi yapı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Floransa bölgesindeki otelimize transfer.

3. Gün: 24 Mayıs 2020 Pazar // Floransa (Portofino & Pisa Turu)
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino ve Pisa turuna katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Portofino olacaktır. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Pisa’ya hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Floransa bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

4. Gün: 25 Mayıs 2020 Pazartesi // Floransa (Bologna Turu) - İstanbul 
Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Bologna Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Bologna Turu düzenliyoruz. Orta Çağ mimarisinden izler taşıyan binalarında kullanılan tuğlaların rengi sebebi ile “Kızıl Şehri” olarak da adlandırılan Bologna, İtalya’nın ekonomik ve tarihi zenginlikleri açısından en önemli şehirlerindendir. 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, Umberto Eco’nun akademisyenlik yaptığı ünlü Bologna Üniversitesine ev sahipliği yapması yanı sıra bolonez sosa ismini veren şehir, zengin mutfak kültürü ile de dünyaya ismini duyurmuştur. Tüm bu tarihi ve mutfak kültürünü yansıtan eserlerini göreceğimiz Bologna turumuz sonrasında Bologna Havalimanına transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport işlemleri ardından Pegasus Hava Yollarının PC1218 sayılı tarifeli seferi ile 15.45’te İstanbul'a uçuş. TSİ 19.25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.