BÜYÜK JAPONYA TURU  11 GÜN 3* Otellerde - Oda Kahvaltı Toplam 9 Gece Konaklama, Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu 

BÜYÜK JAPONYA TURU 11 GÜN 3* Otellerde - Oda Kahvaltı Toplam 9 Gece Konaklama, Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu 

10 Nisan 2024 Çarşamba - 20 Ekim 2024 Pazar tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet
 Asya’nın eşsiz değerlerini içerisinde barından ve birçok kültürel, beşerî ve doğal güzellikleri dünyanın her bir yanından gelen misafirlerine sunmaya hazır olan bu Muhteşem Destinasyonlara en güzel turlarımızla eşlik etme fırsatı Türk Hava Yolları Konforu ile sizleri bekliyor.
Tur Programı
• 1.GÜN İSTANBUL / TOKYO İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50 ‘de TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita) ‘ya hareket ediyoruz. Bugün TOKYO uçuşumuzu yapacağız, geceleme uçakta.

• 2.GÜN TOKYO Varışımızı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun Meşhur Caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz. OTELİMİZ; MONDAY PREMIUM TOYOSU VB.

• 3.GÜN TOKYO / ASAKUSA Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. Asakusa bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: MONDAY PREMIUM VB.

• 4.GÜN FUJİ DAĞI / HAKONE / NAGOYA Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI/GÖLÜ TURU TAM GÜN Turu yapacağız. Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den GÖL kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ: TOYOKO INN NAGOYA MEIEKI MINAMI VB.

• 5. GÜN NAGOYA – KYOTO – NARA TURU / OSAKA Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. KYOTO- NARA turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya varıyoruz. Dönüyoruz. OSAKA Panoramik bir şehir gezisi yapacağız. 1,5 saat sürecek. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

• 6.GÜN OSAKA – KİŞİMOTO TURU / ERTUĞRUL FIRKATEYNİ Osaka ‘da çevre gezimiz olacak. KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYNİ Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

• 7.GÜN OSAKA / KOBE / HİROŞİMA Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ: TOYOKO INN HIROSHIMA STUDIUM MAE VB.

• 8.GÜN HIROSHIMA / FUKUOKA Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı takiben, panaromik çevre gezilerimizi yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ: COMFORT HOTEL HAKATA VB.

• 9.GÜN FUKUOKA / NAGASAKI Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ: HOTEL MONTEREY NAGASAKI VB.

• 10.GÜN NAGASAKI / TOKYO Bu sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra, havalimanına transferimiz yapılacaktır. TOKYO uçuşumuzu yapıyoruz. Son gecemizi Japonya’da TOKYO şehrinde geçireceğiz. Otelimize transferimiz yapılıyor serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: ILFLORE KASAI VB.

• 11.GÜN TOKYO / İSTANBUL Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 10:35 TÜRK HAVA YOLLARI uçağına Check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Varış 17:50 turumuzun sona ermesi.
Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul/Tokyo / İstanbul Uçak Yolculukları,
* Nagazaki  / Tokyo Yerel Hava Yolu Tek yön bileti.
* 3 yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama
* TOKYO (3 GECE) NAGOYA(1GECE) OSAKA (2 GECE)
* HİROŞİMA (1 GECE) FUKUOKA(1GECE) NAGAZAKI (1 GECE)
* Toplam 9Gece 
* Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu 
* Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA / Panoramik Şehir Turu / Fuji Dağı Turu + Kyoto – Nara + Kobe Turu
* Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,Havalimanı Vergileri
* Zorunlu Sigorta 
* Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Fonu (150TL)
* Kişisel Harcamalar
* BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI = 110 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar)
* BU TURDA VİZE YOKTUR.
* (T.C. VATANDAŞLARINA) Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Japonya ‘ya girişten itibaren en az 8 ay olma zorunluluğu vardır.
Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

-
Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri
TK50 ISTANBUL-TOKYO 10/04/2024  15:50-08:55+1 (11/04/2024)
TK51 TOKYO-ISTANBUL 20/04/2024  10:35-17:45
Konaklama - Bilgileri
3* otellerde Oda Kahvaltı
Misafirler
Toplam Tutar
153.056,44 ₺