Büyük İtalya Turu Corendon HY ile 7 Gece & 8 Gün

15 Mayıs 2020 Cuma - 22 Mayıs 2020 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.635,71 ₺

Özet

Büyük İtalya
Napoli (1) - Roma (2) - Floransa (2) - Milano(1) - Venedik (1) 
İzmir’den Direkt Uçuş
Corendon Hava Yolları ile 
15 Mayıs 2020 Hareket 
7 Gece & 8 Gün
(Bari gidiş, Venedik dönüş)

Tur Programı

1. Gün: 15 Mayıs 2020 Cuma // İzmir - Bari - Napoli
İzmir Adnan Menderes  Havalimanı Dış Hatlar Terminali Corendon Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Hava Yollarının CAI 6786 sayılı özel seferi ile saat 07.30’da Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 09.00’da varış. Varışımızı takiben Napoli’ye hareket . Napoli’ye varışımızı takiben şehir turu. Turumuzda 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 16 Mayıs 2020 Cumartesi // Napoli - Roma
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Turumuz sonrası Roma’ya hareket ediyoruz. Roma’ya varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele Anıtı, Gladyatör Savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve Batık Gemi Çeşmesini bulunduran İspanyol Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde

3. Gün: 17 Mayıs 2020 Pazar // Roma
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, dünyanın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turu’na katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer.  Geceleme otelimizde

4. Gün: 18 Mayıs 2020 Pazartesi // Roma - Floransa        
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılma imkanı. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico Kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır.  Siena’nın görülmesinin ardından. Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio Köprüsü, Medici Ailesinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer.

5. Gün: 19 Mayıs 2020 Salı // Floransa
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Portofino turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

6. Gün:  20 Mayıs 2020 Çarşamba //Floransa - Milano
Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli Kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Milano’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 21 Mayıs 2020 Perşembe // Milano - Venedik 
Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turuna katılma imkanı. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Juliet’in Evi, Verona Arenası, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto Meydanı’na varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik'in sembolü olan Gondol Turu. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

8. Gün: 22 Mayıs 2020 Cuma // Venedik - İzmir     
Sabah kahvaltısının ardından Venedik Havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Corendon Hava Yollarının CAI  6787 özel sayılı seferi ile saat 10.30’da İzmir’e hareket. Yerel saat ile 13.00’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.