Barselona Turu THY ile 3 Gece / 4 Gün

29 Aralık 2019 Pazar - 1 Ocak 2020 Çarşamba Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.645,20 ₺

Özet

Barselona Turu
Yılbaşı Dönemi
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
29 Aralık 2019 - 01 Ocak 2020
3 Gece / 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 29 Aralık 2019 Çarşamba // İstanbul - Barselona
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 08.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1835 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’te Barselona’ya hareket. Yerel saat ile 12.55’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Madrid’den sonra İspanya’nın en büyük 2.şehri ve Katalonya’nın başkenti olan Barselona’da görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirler akşam Işıklar Altında Barselona Gece Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelde.

2. Gün: 30 Aralık 2019 Perşembe // Barselona
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu’na katılabilirler. Turumuz Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehri ile başlamaktadır. Bölge İberyalılar’dan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüşlükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve Orta Çağ’dan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan Heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dali’nin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Turu’na katılabilirler. Aşkın, acının, isyanın ve tutkunun dansı Flamenko’yu izlerken büyüleneceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. Gün: 31 Aralık 2019 Cuma // Barselona
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek olan Park Güell  & Gotik Mahalle turuna katılabilirler. UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Masal Parkı olarak adlandırılan bu park bir Antoni Gaudi yapıtıdır. Renkli ana merdivenleri ve hayali köşkleri ile masalsı bir havayı yaratmaktadır. Gezimizin ardından Gotik Mahalle’ye doğru yola çıkıyoruz. Orta Çağ yapıları, romantik meydanları, Roma duvarları, kiliseleri, labirentli sokakları, kafeleri ve hediyelik eşya dükkânları ile Gotik mahallede sıkılmadan vakit geçireceksiniz. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

4. Gün: 01 Ocak 2020 Cumartesi // Barselona - İstanbul 
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından rehberin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1836 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 19.20’de varış ve turumuzun sonu.