Baltıklar, Polonya ve Doğu Avrupa Turu Otobüs ile 7 Gece / 10 Gün

9 Ağustos 2019 Cuma - 18 Ağustos 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.676,13 ₺

Özet

Baltıklar, Polonya ve Doğu Avrupa Turu
8 Ülke ve 11 Şehir
Moldova (Kişinev) - Ukrayna (Kiev) - Beyaz Rusya (Minsk) - Litvanya (Vilnius, Kaunas) - Letonya (Riga) - Estonya (Tallinn) - Polonya (Varşova, Krakov, Częstochowa) - Romanya (Bükreş) 
Lüks Otobüs ile Ulaşım
09 Ağustos 2019 Hareketli
7 Gece / 10 Gün 

Tur Programı

1. Gün: 09 Ağustos 2019 Cuma // İstanbul - Kişinev
Akşamüzeri saat 19.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi otobüs kalkış noktası, 20.00’de Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından Baltıklar, Polonya ve Doğu Avrupa turumuz için Hamzabeyli Sınır Kapısı’na hareket. Sınıra varışımıza takiben pasaport işlemleri ardından yolculuğumuza devam ediyoruz.  

2. Gün: 10 Ağustos 2019 Cumartesi // Kişinev
Keyifli bir yolculuğun ardından Kişinev’e varış. Panoramik şehir turu esnasında Nativity Katedrali, 1840'ta Rus-Türk Savaşı Anıtı olarak inşa edilen beyaz taştan yapılmış olan 13 metrelik Saatli Zafer Takı, Moldova hükümdarı III. Ştefan'ın Bronz Heykeli, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Peyzajlı bahçeleri, anıtları, büyük bir çeşmesi ve Rumen yazarların büstleri olan Ștefan cel Mare Central Park göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

3. Gün: 11 Ağustos 2019 Pazar // Kişinev - Kiev - Minsk
Sabah otelde erken alınacak kahvaltının ardından Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Ukrayna’nın başkenti Kiev turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Dostluk Heykeli ve Padol semti göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Minsk’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Bağımsızlık Caddesi, Zafer Caddesi, 17. yüzyıl ve 20.yüzyılın mimari anıtları olan Belediye Binası, Kutsal Ruh Katedrali, Meryem Ana Katedrali, Trinity bölgesinin varoş sokakları, dünyanın en muhteşem mimarı yapıları listesinde yer alan Zafer Anıtı ve Ulusal Kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 12 Ağustos 2019 Pazartesi // Minsk - Vilnius - Riga 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya’nın başkenti Vilnius turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Riga’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında St. Peter's Kilisesi, Karakafalılar Evi, Özgürlük Anıtı, Riga Katedrali, Riga Kalesi ve Art Nouveau Mimarisi ile süslenmiş sokakları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 13 Ağustos 2019 Salı // Riga – Tallinn - Parnu - Riga 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Estonya’nın başkenti Tallinn Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Pink Herman Kalesi, Aziz Olaf Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Riga’ya dönüş. Yol üstünde Estonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Parnu'da kısa bir mola ardından Riga’ya varış. Otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Orta Çağ Eğlencesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda 800 yıllık bir handa yer alan orta çağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Leton mutfağının yerel tatlarını tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

6. Gün: 14 Ağustos 2019 Çarşamba // Riga - Kaunas - Varşova
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket. Yol üzerinde ekstra Litvanya'nın Vilnius'dan sonra en büyük ikinci şehri olan Kaunas turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu turumuz esnasında eski şehir, Kaunas Kalesi, Holy Trinity Kilisesi, St. Paul ve St. Peter katedrali, St. George Klisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Varşova’ya devam ediyoruz. Varşova’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza Heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı Meydan, Barbakan Kapısı, Deniz Kızı Sirena Anıtı, Polonyalı Kimyager ve Fizikçi Madam Curie'nin yaşadığı, çalışmalarını yaptığı ev göreceğimiz yerler arasındadır. Otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 15 Ağustos 2019 Perşembe // Varşova - Czestochowa - Krakov
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Polonya'nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakov’a hareket. Yol üzerinde ekstra içinden Warta Nehri geçen ve Jasna Gora Manastırı’ndaki Czarna Madonna adlı Bakire Meryem ikonası ile ünlü Częstochowa turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Turumuz ardından Krakov’a hareket. Krakov’a varışımız ardından panoramik şehir turu. Bu turumuz esnasında Wawel Kalesi, Wawel Katedrali, Pazar Meydanı, Kapalı Çarşı, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli Leh eğlencesi turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün: 16 Ağustos 2019 Cuma // Krakov - Bükreş (1.042 km)
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan Wieliczka Tuz Madeni Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otele transfer. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı zamanında kurulan en büyük toplama kampı olan Auschwitz Nazi Kampı turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket. Geceleme otobüste.

9. Gün: 17 Ağustos 2019 Cumartesi // Bükreş
Bükreş’e varışımız ardından panoramik Bükreş Şehir Turu. Bu turumuz esnasında Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Athenium’u, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi”, atamız Mustafa Kemal Atatürk Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

10. Gün: 18 Ağustos 2019 Pazar // Bükreş - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.