Paraflytravel.com’da tüm seyahat harcamalarınıza 7.500 TL’ye Varan Ekstra İndirim fırsatı! Detaylar için tıklayınız
×
5* DELUXE AMADEUS CARA İLE BAŞTAN SONA MAVİ TUNA NEHRİ 5* DELUXE AMADEUS CARA İLE BAŞTAN SONA MAVİ TUNA NEHRİ  10-17 AĞUSTOS 2024 / 7 GECE 8 GÜN  Budapeşte (1) – Estergon - Bratislava - Viyana – Emmersdorf (Melk) / Dürnstein  Linz (Salzburg) - Passau – Regensburg - Münih

5* DELUXE AMADEUS CARA İLE BAŞTAN SONA MAVİ TUNA NEHRİ 5* DELUXE AMADEUS CARA İLE BAŞTAN SONA MAVİ TUNA NEHRİ 10-17 AĞUSTOS 2024 / 7 GECE 8 GÜN Budapeşte (1) – Estergon - Bratislava - Viyana – Emmersdorf (Melk) / Dürnstein Linz (Salzburg) - Passau – Regensburg - Münih

10 Ağustos 2024 Cumartesi - 17 Ağustos 2024 Cumartesi tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet

Almanya’nın Kara Ormanlarından doğup Karadeniz’e ulaşana kadar yaklaşık 4000 Km süren uzun bir yolculuk Tuna… Tarih boyunca önemli olmuş, yüzlerce kaleye ev sahipliği yapan, birçok hikâyeye, şarkılara esin kaynağı olmuş Tuna Nehri; 10 ayrı ülkeden geçerken hem küçük kasabaları hem de modern başkentleri aynı anda keşfetme imkânı sunar.

 

Avrupa’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Cara gemisi 2022 senesinde suya indirilmiştir ve firmanın en yeni gemilerindendir. 5* otel konforu ve birinci sınıf servis amacıyla hizmet veren gemi toplam 162 yolcu kapasitelidir. Toplam 45 personelin görev yaptığı 5* Deluxe Amadeus Cara filonun en yenilerinden olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi, minibar, kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur.

Tur Programı

01.Gün / 10 Ağustos 2024, İstanbul - Budapeşte, Macaristan

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 09:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1033 no’lu sefer ile 12:10’da Budapeşte’ye uçuş. Yerel saat ile 13:10’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Budapeşte limanındaki gemimize transfer. Dileyenler bu öğleden sonra rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Budapeşte Şehir Turu’na katılabilirler. Gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz bu akşam Budapeşte’de demirli olacak.

 

02.Gün / 11 Ağustos 2024, Budapeşte, Macaristan / Estergon, Macaristan

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası öğle yemeği saatine kadar gemimiz Budapeşte’de demirli kalmaya devam edecek. Kahvaltı sonrasında dileyenlerle rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tipik bir Macar köyü olan Szentendre ve Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi Turu’na katılabilirler. Tura katılan misafirlerimizin Estergon’da bizi bekleyen gemimize akşam yemeği öncesi binişi sonrasında gemimiz demir alacak.

 

03.Gün / 12 Ağustos 2024, Bratislava, Slovakya

Sabah gemide alınacak kahvaltı sırasında Bratislava’ya yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan Bratislava’yı tanıyabilirler. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz, Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz.Öğle yemeği sonrası rehberimizin extra tur olarak düzenleyeceği bir zamanlar İmparatoriçe Maria Theresia'ya ait olan, 18. yüzyıldan kalma muhteşem bir kompleks olan Imperial Schloss Hof Sarayı'nı ziyaret edebilir veya yeniden inşa edilmiş Roma Mahallesi ile antik Roma şehri Carnuntum'u keşfedebilisiniz. Gemimiz akşam hareket edecek.


04.Gün / 13 Ağustos 2024, Viyana, Avusturya

Gemimiz bu sabah saatlerinde Viyana’ya demirleyecek. Gemide alınacak sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Viyana Şehir Turu’na katılabilirler… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanı ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak. Akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Dileyenler ekstra düzenlenecek olan Viyana Klasik Müzik Konseri Turu’na katılabilirler. Gemimiz geceyarısı demir alacak.

 

05.Gün / 14 Ağustos 2024, Duernstein, Avusturya / Emmersdorf (Melk), Avusturya

Gemimiz bu sabah Wachau Vadisi'nin kalbinde yer alan şarap yetiştiricileri köyü olan Dürnstein’a yanaşacak. Burada yapılacak yürüyüş turu sonrasında öğle saatlerinde gemimiz demir alarak Melk’e doğru yola çıkacak. Wachau Vadisi içinden muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında, gemimiz Melk kasabası karşısında yer alan Emmersdorf’a yanaşacak. Dileyenler rehberimizin ekstra düzenleyeceği; Umberto Eco’nun Gülün Adı romanına da esin kaynağı olmuş, Dünyanın en büyük Barok eserlerinden birisi olan Melk Benedict Manastırını ziyaret edebilirler. Akşam yemeği için gemiye dönüş. Gemide akşam yemeği sırasında demir alacak.

 

06.Gün / 15 Ağustos 2024, Linz (Salzburg), Avusturya / Passau, Almanya

Gemimiz bugün sabah Linz’e yanaşacak. Bugün dileyenlerle sabah erken saatte rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mozart’ın kenti Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Avusturya’nın göller bölgesinde harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında varacağımız Salzburg’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ünlü Besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın doğum yeri olan şehirde, her köşede Mozart’ı hatırlatan hediyelikler bulmak mümkün. Yürüyüşümüz esnasında; Mozart’ın doğduğu ev, Pazar yeri, alışveriş caddesi ve Salzburg Katedrali, tarihi manastır mezarlığı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrasında otobüsümüz ile akşam yemeği öncesinde geminin bizi beklediği Passau’ya dönüyoruz.

 

07.Gün / 16 Ağustos 2024, Regensburg, Almanya

Gemimiz bu sabah Almanya’nın en eski kentlerinden birisi kabul edilen Regensburg’a yanaşacak. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Regensburg & Münih Şehir Turu’na katılabilirler. Tüm gün sürecek tur sonrasında akşam yemeği öncesi gemiye dönüyoruz. Gemimiz bu akşam son limanı olan Passau için demir alacak.

 

08.Gün / 17 Ağustos 2024, Passau, Almanya – Münih- İstanbul

Sabah gemide alınacak erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Münih Havalimanı’na transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK1634 no’lu sefer ile saat 14:20’de Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 18:00’de varış ve turumuzun sonu…

Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
 

· Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Budapeşte / Münih - İstanbul Havalimanı arası gidiş dönüş uçuşlar

· 5* Deluxe Amadeus Cara gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

· Havalimanı- Liman arası transferler

· Liman & Havalimanı vergileri (kişi başı 400 €)

· Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

· Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su

· 5 çayı ve geceyarısı ikramları

· Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı / beyaz şarap

· Havalimanı liman arası transferler

· Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)

· Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

· Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 15 €)

· Rehberin veya geminin düzenleyeceği ekstra turlar

· Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar

· İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 35 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)

· Yurtdışı çıkış harcı

· Vize ücretleri (Schengen)
Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

Ekstra bulunmamaktadır.
Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri
TK1033   İstanbul - Budapeşte   12:10 - 13:10
 
TK1634   Münih - İstanbul   14:20 -18:00
Konaklama - Bilgileri
4*
Misafirler
Toplam Tutar
66.320,68 ₺