Filtre
Ara

Porto - Lizbon (16-20 Kasım)

16 - 20 Kasım 2018 tarihleri arasında Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Porto gidiş, Lizbon - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri; Havalimanı vergileri; 3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama; Havalimanı-otel-havalimanı transferleri; Tüm şehirler arası transferler; Panoramik Porto, Lizbon şehir turları; Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri ve Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası'ndan oluşan tur paketi

16 Kasım 2018
20 Kasım 2018
16 Kasım hareketli THY uçuşu ile 4 gece / 5 gün Porto & Lizbon Turu 3* merkeze uzak otellerde iki kişilik odada kişi başı 459 Eur
579.00
Portekiz Turu
Porto (2) – Lizbon (2) 
Sonbahar Dönemi
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
16 - 20 Kasım 2018
4 Gece / 5 Gün
Porto gidiş, Lizbon dönüş

Tur Programı:

1. Gün: 16 Kasım 2018 Cuma // İstanbul –  Porto  
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 09.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1451 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.25'te Porto’ya uçuş. Yerel saat ile 14.15’te varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Porto şehir turu. Görülecek yerler arasında Douro Nehri'ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Se Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.  

2. Gün: 17 Kasım 2018 Cumartesi // Porto 
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştireceğimiz Braga & Guimares turu. Portekiz’in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga’da önemli kutsal mekanlardan biri olan "Dağların İsa'sı Kilisesi"ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz’in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Braga’dan sonra Portekiz’in eski başkenti Guimares’e hareket ediyoruz. UNESCO koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Guimares’i gördükten sonra okyanus kıyısındaki güzel manzaralı yoldan Porto’ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden otele transfer ve geceleme otelinizde.
Braga & Guimares Turu: 60 Eur / kişi başı

3. Gün: 18 Kasım 2018 Cumartesi // Porto – Lizbon 
Sabah kahvaltı sonrası Lizbon’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde ekstra Fatima & Nazare & Obidos turu düzenlenecektir.  İlk durağımız olan Fatima’ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Fatima’dan sonra okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü kaşif Vasco de Gama, uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Daha sonra, hala 12. yüzyıl surları ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Ortaçağ mirası Obidos kentini geziyor ve Lizbon’a hareket ediyoruz. Varışa istinaden otelinize transfer. Geceleme otelinizde.  
Fatima & Nazare & Obidos Turu: 50 Eur / kişi başı

4. Gün: 19 Kasım 2018 Pazar // Lizbon 
Sabah kahvaltı sonrası düzenlenecek panoramik Lizbon şehir turunda VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama semti, Alcantara semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca turuna katılabilirler. Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezeceğimiz bu turumuzda, sarayın neredeyse bir çini müzesini andıran Arap stilinde ilginç mimarisini yakından görme imkanınız olacak. Bu turumuzdan sonra şirin kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor. Arzu eden misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi gezisine katılarak geçirebilirler. Geceleme otelimizde. 
Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca Turu: 60 Eur / kişi başı
Fado Gecesi: 50 Eur / kişi başı (yemeksiz), 75 Eur / kişi başı (yemekli)

5. Gün: 20 Kasım 2018 Pazartesi // Lizbon – İstanbul 
Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1760 seferi ile saat 16.00’da İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 23.55’te İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. 


Oteller:
3* Oteller (merkeze 10-15 km mesafede)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
* Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Porto gidiş, Lizbon - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergileri
* 3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri 
* Tüm şehirler arası transferler 
* Panoramik Porto, Lizbon şehir turları
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
* Vize ücreti 
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
* Ekstra turlar  
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri  
* Şehir vergileri 
* Satın alınan fırsatın iptal ve iadesi yoktur.
* Belirtilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başıdır.
* Paket tura katılacak sayının (Minimum 40 kişi) yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
* Uçak saatlerine bağlı olarak, gezilecek yerler aynı kalmak suretiyle program akışında değişiklikler olabilir.
* Triple yani 3 kişilik konaklamalarda, iki kişilik odaya 3. yatak ilave olarak konulmaktadır.
* Continental kahvaltı ayrı grup salonunda verilmektedir.
* Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmayı arzu etmeyen konuklarımıza en uygun konaklama tesisinde serbest zaman verilir.
* Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.
* Ödeme anındaki döviz kuru geçerlidir.
* Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareketten 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
* Yurtdışı gezilerinde tur bitiş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
* Tur dahilindeki ülkelere giriş vizesi yolcuların sorumluluğunda olup vize alınamaması sebebi ile turlarda herhangi bir iptal ve iade yapılmaz.

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Listeleniyor

LÜTFEN BEKLEYİNİZ