Filtre
Ara

Klasik İspanya (19-26 Mart)

19 - 26 Mart 2018 tarihleri arasında Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Madrid gidiş, Barcelona - İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti; Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli; 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar; İspanya otel vergileri; Otelde alınacak sabah kahvaltıları; Panoramik Madrid, Valencia ve Barcelona şehir turları; Alan - otel - alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri; Profesyonel rehberlik hizmetleri ve Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası'ndan oluşan tur paketi

19 Mart 2018
26 Mart 2018
19 Mart hareketli Pegasus HY uçuşu ile 7 gece / 8 gün Klasik İspanya Turu 3*-4* merkeze uzak otellerde iki kişilik odada kişi başı 459 Eur yerine 409 Eur
559.00
Klasik İspanya
Madrid (3) - Valencia (1) - Barcelona (3)
Kış Dönemi
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
19 - 26 Mart 2018
7 Gece / 8 Gün
Madrid gidiş – Barcelona dönüş


Tur Programı:

1. Gün: 19 Mart 2018 Pazartesi // İstanbul – Madrid
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında saat 07.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1099 sefer sayılı uçağı ile saat 09.45'te Madrid’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13.35’te başkent Madrid’e varacağız. Panoramik şehir turumuz sırasında, Plaza Mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza Mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, şehrin ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’deki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 20 Mart 2018 Salı // Madrid 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna katılabilirler. Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız. Toledo gerçek bir açık hava müzesi, İspanya’nın eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir hac yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek, Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde. 
Toledo Turu: 60 Eur / kişi başı

3. Gün: 21 Mart 2018 Çarşamba // Madrid (Segovia)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia turuna katılabilirler. Yaklaşık 70km mesafede bulunan, Kastilya ve Leon bölgesinin en önemli turizm şehri Segovia’ya kahvaltı sonrası hareket edeceğiz. 2000 yıllık su kemerleri, Plaza Mayor ile iki uçurumun ortasında kurulmuş ve Walt Disney’e ilham olmuş Alcazar göreceğimiz yerler arasında. Ardından 110km mesafede bulunan ve Sierra Glados dağlarının tepesine kurulmuş Avilaya’ya doğru yola çıkıyoruz. Birçok soylu ailenin 16. yy’da yerleşmesi nedeniyle “Asil Avila” olarak adlandırılan şehir, Romanesk kiliseleri, ortaçağ manastırları, Rönesans sarayları ve antik surları ile ünlüdür. Dünyanın en iyi korunan birçok tarihi cazibe eserine sahip UNESCO mirasına girmiş özel bir şehir olan Avila’da; Manastır, İsa Teresa Müzesi, Katedral, Plaza Mayor, El Carmen Kapısı ve San Vicente Bazilikası panoramik olarak ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turun ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde.
Segovia Turu: 50 Eur / kişi başı

4. Gün: 22 Mart 2018 Perşembe // Madrid - Valencia 
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma unvanının yanı sıra en büyük limana da sahip şehrin adı Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Sanat ve Bilim Müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi Pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

5. Gün: 23 Mart 2018 Cuma // Valencia - Barcelona
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından odaların Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin bulunduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko turuna katılabilirler. Güney İspanya’da doğup tüm dünyaya tanıtılmış; tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Flamenko Gecesi: 55 Eur / kişi başı (1 içki ve ulaşım dahil)

6. Gün: 24 Mart 2018 Cumartesi // Barcelona
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras turuna katılabilirler. Turumuza Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca "Parfüm" filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene Dağları'nın manzarası eşliğinde Figueras kentine doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki, bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada ünlü sürrealist ressam Salvador Dali’nin kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
Girona & Figueras Turu: 65 Eur / kişi başı

7. Gün: 25 Mart 2018 Pazar // Barcelona 
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Park Güell & Poble Espanyol turuna katılabilirler. La Sagrada Familia'nın mimarı Gaudi'nin en önemli eserlerinden biri olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış Park Güell mimarisi ile harikalar diyarını andırmaktadır ve park içinde yer alan teras harika bir Barselona manzarası sunar. 1929 yılında 49 bin metrekare alanda yapılmış olan Poble Espanyol’da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile Endülüs, Bask, Aragon gibi tüm bölgelerin izlerini görme imkanı bulacaksınız. Gezi sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde. 
Park Güell & Poble Espanyol Turu: 70 Eur / kişi başı

8. Gün: 26 Mart 2018 Pazartesi // Barcelona - İstanbul
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ve odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları'nın PC1092 sefer sayılı uçağı ile saat 13.50'de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35'te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Oteller:
3*-4* Oteller
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
* Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Madrid gidiş, Barcelona - İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli 
* 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
* İspanya otel vergileri  
* Otelde alınacak sabah kahvaltıları
* Panoramik Madrid, Valencia ve Barcelona şehir turları 
* Alan - otel - alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
* Profesyonel rehberlik hizmetleri 
* Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
* Vize ücreti 
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Tüm kişisel harcamalar
* Ekstra turlar
* Öğle ve Akşam yemekleri
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Satın alınan fırsatın iptal ve iadesi yoktur.

* Belirtilen fiyatlar iki kişilik odada kişi başıdır.

* Paket tura katılacak sayının (Minimum 40 kişi) yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

* Uçak saatlerine bağlı olarak, gezilecek yerler aynı kalmak suretiyle program akışında değişiklikler olabilir.

* Triple yani 3 kişilik konaklamalarda, iki kişilik odaya 3. yatak ilave olarak konulmaktadır.

* Continental kahvaltı ayrı grup salonunda verilmektedir.

* Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmayı arzu etmeyen konuklarımıza en uygun konaklama tesisinde serbest zaman verilir.

* Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.

* Ödeme anındaki döviz kuru geçerlidir.

* Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareketten 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

* Yurtdışı gezilerinde tur bitiş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

* Tur dahilindeki ülkelere giriş vizesi yolcuların sorumluluğunda olup vize alınamaması sebebi ile turlarda herhangi bir iptal ve iade yapılmaz.

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Listeleniyor

LÜTFEN BEKLEYİNİZ