Üsküp Turu Pegasus HY ile 2 Gece / 3 Gün

9 Şubat 2019 Cumartesi - 11 Şubat 2019 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
1.594,62 ₺

Özet

Üsküp Turu 
Pegasus Havayolları ile
2 Gece / 3 Gün 
Vizesiz

Tur Programı

1. Gün: 09 Şubat 2019 Cumartesi // İstanbul – Üsküp  
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 07.00’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC351 sefer sayılı uçağı ile saat 09.50’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 09.25’te varışımıza istinaden havalimanından ayrılıp şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüs ile göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II. Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve I. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün sembolü olan, Osmanlı döneminde yapılmış Taş Köprü üzerinden Vardar Nehri'ni geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan keyifli bir yürüyüşle Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Üsküp Kalesi (dışarıdan), Vardar Nehri ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.  

2. Gün: 10 Şubat 2019 Pazar // Üsküp - Prizren  
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Balkanlar'ın en önemli turizm bölgelerinden biri olan ve rehberiniz tarafından ekstra düzenlenecek Prizren turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Priştine'ye gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında 15. yy'da inşa edilmiş Fatih Sultan Mehmet Han Camii ve Hamamı, 1839 tarihinde Kosova Meydan Muharebesi'nde hileyle şehit edilmiş Sultan Murad Hüdavendigar'ın Camii ve türbesini ziyaret ediyoruz. Turun bitimi ile birlikte Prizren'e hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Prizren'e varış. Varışımızın ardından, Balkanlar'ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren'de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii, Arasta Camii, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Bayraklı Camii, Osmanlı döneminde Akdere olarak bilinen Bristrica Nehri üzerindeki Taş Köprü'den geçip Şadırvan Meydanı'nda kafe ve restoranlarda keyifli vakit geçirebileceğimiz serbest zaman sonrası turumuzun bitimiyle beraber Üsküp'e dönüyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.    

3. Gün: 11 Şubat 2019 Pazartesi // Üsküp – İstanbul  
Sabah kahvaltı ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saat de buluşma ve Üsküp Havalimanı’na transfer. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC352 sefer sayılı uçağı ile saat 10.05’te İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 13.30’da varışın ardından turumuzun sonu.