Lapland "Kuzey Işıkları" Turu Freebird HY ile Direkt Uçuş

26 Ocak 2019 Cumartesi - 29 Ocak 2019 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
6.397,57 ₺

Özet

Lapland "Kuzey Işıkları" Turu
****Direkt Uçuş İle!****
Rovaniemi (3)
Freebird Havayolları Yılbaşı Özel Seferi İle
26 - 29 Ocak 2019
3 Gece / 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 26 Ocak 2019 Cumartesi // İstanbul – Rovaniemi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.00’da Freebird Havayolları’nın FHY 837 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.10'da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Burada Kuzey Kutup Dairesi ve buradaki yaşam hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutbu Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı" turuna katılabilirsiniz. Konaklama Rovaniemi’deki otelimizde. 

2. Gün: 27 Ocak 2019 Pazar // Rovaniemi 
Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz. Ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak bu soğuk mevsimin sevimli hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Konaklama Rovaniemi’deki otelimizde. 

3. Gün: 28 Ocak 2019 Pazartesi // Rovaniemi 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel ve Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kar safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek değişik parkurlarda sürüş deneyimi imkânınız bulacaksınız. Konaklama Rovaniemi’deki otelimizde. 

4. Gün: 29 Ocak 2019 Salı // Rovaniemi – İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14.10'da Freebird Havayolları’na ait FHY 852 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 19.20'de Sabiha Gökçen Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere...