Espresso Italia Turu Pegasus HY ile 5 Gece / 6 Gün

19 Nisan 2019 Cuma - 24 Nisan 2019 Çarşamba Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.931,40 ₺

Özet

Espresso Italia Turu
23 Nisan Dönemi
Venedik (1) – Floransa (2) – Roma (2) 
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
19 - 24 Nisan 2019 
5 Gece / 6 Gün
Bologna gidiş, Roma dönüş

Tur Programı

1. Gün: 19 Nisan 2019 Cuma // İstanbul – Bologna – Venedik 
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 10.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 1217 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.30’da Bologna’ya uçuş. Yerel saat ile 14.10'da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Öğleden sonra Tronchetto Meydanı'na varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların cezaevine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik'in sembolü olan Gondol turu. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün: 20 Nisan 2019 Cumartesi // Venedik - Floransa
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna turuna katılma imkanı. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa'nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio Köprüsü, Medici Ailesi'nin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomosu ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini'deki otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

3. Gün: 21 Nisan 2019 Pazar // Floransa
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa & Portofino turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

4. Gün: 22 Nisan 2019 Pazartesi // Floransa - Roma      
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılma imkanı. Şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico Kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır.  Siena’nın görülmesinin ardından Roma’ya hareket. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele Anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, "Tatlı Hayat" filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turu’na katılma imkanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

5. Gün: 23 Nisan 2019 Salı // Roma    
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turuna katılma imkanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

6. Gün: 24 Nisan 2019 Çarşamba // Roma - İstanbul    
Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Roma Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Havayolları'nın PC 1222 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.40'ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 15.15'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.