Büyük Britanya Turu THY ile 8 Gece / 9 Gün

1 Ağustos 2020 Cumartesi - 9 Ağustos 2020 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
6.673,70 ₺

Özet

Büyük Britanya Turu
5 Ülke

İngiltere (Londra 2, Liverpool 1), Galler (Cardiff 1) İrlanda (Dublin 1) Kuzey İrlanda (Belfast 1) İskoçya (Glasgow 2)
THY ile Ulaşım
01 - 09 Ağustos 2020
8 Gece & 9 Gün

Tur Programı

1. Gün: 01 Ağustos 2020 Cumartesi // İstanbul - Londra 
İstanbul Yeni Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde 05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve check-in işlemlerinin ardından saat 07.25’te Türk Hava Yollarının TK 1981 sefer sayılı uçuşu ile Londra’ya uçuşumuzun ardından yerel saat ile 09.30’da Londra’ya varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Londra panoramik şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydanı, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Londra'daki ikameti Buckingham Sarayı, Londra'nın en büyük yeşil alanı Hyde Park görülecek yerler arasındadır. Londra panoramik turumuzun ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün: 02 Ağustos 2020 Pazar // Londra - Greenwich - British Museum - Thames Nehri
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Londra Şaheserleri (Greenwich & British Museum & Thames Nehri Tekne Turu & Londra‘nın ikonik sokak ve mahalleleri turu) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda gerçek bir Londra deneyimi yaşayacaksınız, Thames Nehri’nde tekneye binip, dünyanın ilk metrosu olan Londra metrosunu deneyimleyerek, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan British Museum‘u ziyaret ederek, dünyaca ünlü Londra sokak ve mahallelerini rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Turumuzun ilk durağı tüm dünyanın saatlerini ayarladığı, başlangıç meridyeninin geçtiği Greenwich Kasabası olacak. Dünyayı doğu ve batı yarımküre diye ikiye ayıran 0 meridyeninide göreceğimiz Greenwichi göreceğiz, Londralıların hafta sonu sayfiye yeri olarak gelişmiş, özellikle 16.yüzyılda Tudor Kralları zamanında önemli bir kraliyet merkezi olmuştur. Orta Çağ'dan kalan en iyi durumdaki gemi CuttySark'ın da bulunduğu Greenwich'te şehrin en güzel parklarından birisini, Osmanlı Topunu ve Denizcilik Müzesi'ni de görerek teknemize bineceğiz. 1 saat sürecek tekne turumuzda Thames Nehri boyunca Londra'nın tüm yapılarını görme şansımız olacak. Gezimizin ikinci durağı dünyanın en önemli ve büyük müzelerinden birisi olan British Museum olacak. Dünyanın dört bir tarafından getirilmiş binlerce eserin sergilendiği müzede, Ege - Akdeniz kıyılarımızdaki antik kentlerimizden getirilen muhteşem eserleri göreceğiz. Müze sonrasında yapacağımız şehir yürüyüşünde İngiltere'nin en meşhur alışveriş caddesi Oxford, meşhur Soho semti, Çin Mahallesi (Chinatown) ve şehrin tam merkezi sayılan Piccadilly Circus'ı göreceğiz. Tur sonunda şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir veya rehberimizin tavsiyesiyle dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonunun olduğu Ulusal Galeri'yi ziyaret edebilirsiniz.  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Orta Çağ gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 03 Ağustos 2020 Pazartesi // Londra - Oxford - Bath - Cardiff
Sabah kahvaltısının ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Oxford & Bath Şehir turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Turumuzun ilk durağı dünyaca ünlü Oxford Üniversitesinin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi’ni göreceğiz. İngiltere’nin üniversite şehri olan aynı zamanda efsane Harry Potter filmlerinin de çekildiği yer olan Oxford şehrini gezeceğiz. Serbest zamanımızın ardından Bath’a transfer. Bu turumuzda Romalılar tarafından kurulmuş olan kaplıcaları görüyoruz. Tur bitiminde Cardiff’e hareket. Cardiff’e varışımızın ardından kısa bir panoramik şehir turu, bu turumuzda; Millenium Stadyumu, Cardiff Kalesi, Galler Müzesi, Bakanlık Binasi, Belediye Binasi, Adalet Sarayı panoramik olarak dışarıdan görülecektir. Şehir turu sonrası serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 04 Ağustos 2020 Salı // Cardiff - Fishguard - Rosslare - Dublin
Sabah kahvaltısının ardından İrlanda’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Cardiff’teki otelimizden ayrılış.  Muhteşem Galler doğası ve manzaraları eşliğinde yaklaşık 2,5 saat sonra liman kasabası Fishguard’a varış ve feribota biniş. İrlanda’nın Rosslare kasabasına hareket. İrlanda Denizi St. George Kanalı’ndan geçerek yaklaşık 3 saatlik keyifli bir feribot yolculuğu ardından Rosslare limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İrlanda’nın başkenti Dublin’e hareket varışımızın ardından panoramik şehir turu. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Parlamento Binasi, Ulusal Müze, Liffey Nehri, Trinity Koleji, Grafton Caddesi, Merrion Meydani, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi, St. Stephens Parkı ve Famine Anıtı bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli İrlanda Gecesi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 05 Ağustos 2020 Çarşamba // Dublin - Belfast 
Sabah kahvaltısının ardından Belfast’a hareket, varışımızın ardından Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binasi, Barış Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek dünyaca ünlü Devler Geçidi & Carrick Asma Köprüsü turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Kuzey İrlanda’nın en turistik noktalarından biri olan Giant’s Causeway yani Devler Geçidi’ni ve türünün en güzel asma köprülerinden biri olan Carrick Asma Köprüsü’nü göreceğiz, birbirinden güzel fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacağız. Devler Geçidi 1693 yılında keşfedilmiş 1980’li yıllarda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Volkanik patlamalar soncunda milyonlarca yıl önce oluşmuş bu dev kayalar yaklaşık 40 bin tane bazalt sütundan oluşmaktadır. Özenle şekil verilmiş gibi duran Devler Geçidi, her bir kaya altıgen şekline sahip denize doğru bir yol olarak duran kayalar 300 metre uzunluğuna sahip 150 metre genişlikte bir alana yayılmaktadır. Sütunların boyutu ise 12 metreye kadar ulaşabiliyor. Bir efsaneye göre burada gerçekte devler yaşamış ve bu taşları ise o devler buraya tek tek kendilerine bir Zafer Yolu yapmak için dizmiş. Muhteşem doğa manzaları eşliğinde eşsiz bu deneyimden sonra yine dünyaca ünlü Carrick Asma Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Carrick Köprüsü, Carrick isminde küçük bir adayı anakaraya bağlayan bir ip asma köprüdür. Burada köprü üstünde yürüyerek eşsiz bir deneyime sahip olacağınıza eminiz. Turumuz sonrası otelinize trasfer ve geceleme otelimizde.

6. Gün: 06 Ağustos 2020 Perşembe // Belfast - Cairnryan - Glasgow
Sabah kahvaltısının ardından İskoçya’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Belfast limanına hareket. Kuzey Atlantik manzarası eşliğinde yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir feribot yolculuğundan sonra İskoçya’nın Cairnryan limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a hareket. Varışımızın ardından Glasgow Şehir Turu, Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydanı, Buchanan Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

7. Gün: 07 Ağustos 2020 Cuma // Glasgow - Edinburgh - Glasgow
Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cesur Yürek (Braveheart) filminin çekildiği ünlü Stirling Kalesi, tarihi William Wallace Anıtı ve İskoçya’nın başkenti Edinburgh Turuna katılabilirler. Bu turumuz için tarihi bir liman kenti olan Stirling'e hareket edip, panoramik olarak ünlü William Wallace Anıtı'nı gördükten sonra İskoçya’nın en büyük kalesi olan Stirling Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Mel Gibson'ın başrol oynadığı ve 5 dalda Oscar Ödülü kazanan sinema filmi “Braveheart”ı şato ve savaş sahnelerinin yanı sıra kaleye konan diğer tarihi yapılarla yeniden yaşayabilirsiniz. Turumuzun bitiminde Edinburgh’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Varışımızın ardından Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni tadına bakabilirsiniz. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkânı. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli İskoç Gecesi turumuza katılabilirler (Bu turumuz minimum katılım şartıyla yapılabilmektedir). Geceleme otelimizde.

8. Gün: 08 Ağustos 2020 Cumartesi // Glasgow - Winderemere - Manchester - Liverpool
Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan İngiltere Göller Bölgesi, Windermere Tekne turu, Manchester şehir turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Göller Bölgesi İngiltere’nin en büyük ikinci Ulusal Parkı. Oldukça dağlık olan bölgede aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı olan Scafell Pike da yer alıyor. Buradaki en büyük göl olan Windermere’de mola verip 45 dakikalık tekne turuna katılacağız. Muhteşem güzellikteki göllere ve vadilere sahip Göller Bölgesi ziyaretçilerine nefes kesici manzaralar sunuyor. Göller bölgesi İngiltere’nin doğal güzellikler anlamında en etkileyici yerlerinin başında gelmektedir. Turumuzun ardından Manchester’a doğru devam edeceğiz. Bu turumuzda Manchester United Futbol Stadyumu Old Trafford, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Liverpool’a hareket. Liverpool’a varışımızda otele transfer, ardından rehberinizle beraber yürüyerek Liverpool Şehir Turu. Turumuzda; Tiyatro Binası, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. 

9. Gün: 09 Ağustos 2020 Pazar // Liverpool - Stratford Upon Avon - Londra - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Stratford Upon Avon turumuza katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Dünyaca ünlü oyun yazarı Sheakspeare’in doğduğu, büyüdüğü ve öldüğü kasaba olan Stratford Upon Avon turumuzda, Sheakspeare’ın doğduğu evi, kutsal Trinity Kilisesi’ni, Kraliyet Sheakspeare Tiyatrosu’nu göreceğiz. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Saat 17.00’de Türk Hava Yollarının TK 1998 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 22.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.