Büyük Balkanlar Turu Otobüs ile 6 Gece / 8 Gün

26 Ocak 2019 Cumartesi - 2 Şubat 2019 Cumartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
1.658,66 ₺

Özet

Büyük Balkanlar Turu 
8 Günde 8 Ülke, 22 Şehir, 5 Başkent
Otobüs İle
26 Ocak - 02 Şubat 2019
6 Gece / 8 Gün 

Tur Programı

1. Gün: 26 Ocak 2019 Cumartesi // İstanbul - Selanik  
Akşam saat 21.00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 21.30'da Gayrettepe Avantgarde Otel önü ve 22.00'da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz. Geceleme yolda. 

2. Gün: 27 Ocak 2019 Pazar // Selanik  
Kavala yakınlarında vereceğimiz molayı takiben sabah saatlerinde Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanı’nda sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Camii, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak rehberinizin düzenlediği Yunan Tavernası turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 28 Ocak 2019 Pazartesi // Selanik - Ohrid  
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimiz çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Makedonya’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bitola (Manastır) turumuza katılabilirsiniz. Bitola’ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda Yeni Cami, Türk Çarşısı, "Elveda Rumeli" dizisindeki tarihi sokaklar, Kapalı Çarşı, İshak Paşa Camii ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola Çarşısı'nda yürüyüş yapıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi'yi görüyoruz. Turumuz sonrasında Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Ohrid turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanlar’ın en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ve Ohrid’i birde göl üzerinden göreceğiniz tekne turuna katılabilirler. Turun ardından otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Makedon gecesi programına katılabilir. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 29 Ocak 2019 Salı // Ohrid - Tiran - Budva  
Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Arnavutluk’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği St. Naum turumuza katılacağız. Turumuz sonrasında Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Daha sonrası yolumuza devam ederek Karadağ'ın (Montenegro) cennet sahil şeridindeki Budva’ya varışa müteakip panoramik şehir turumuzu yapıyoruz ve konaklama Budva’daki otelimizde (Budva konaklaması bölge yoğunluğuna göre değişebilir).  

5. Gün: 30 Ocak 2019 Çarşamba // Budva - Kotor - Dubrovnik - Mostar - Saraybosna  
Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Adriyatik sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları devam ederek yol üzerinde rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik turumuza katılabilirler. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü, 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı, fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü'nün ardından Koski Mehmet Paşa Camii bulunmaktadır. Tur sonrasında Bosna-Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya hareket. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik Saraybosna şehir turumuz esnasında Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde.  

6. Gün: 31 Ocak 2019 Perşembe // Saraybosna - Srebrenitsa - Belgrad  
Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile Bosna Savaşı sırasında son yüzyılın en büyük kıyımlarından birinin yaşandığı, binlerce Boşnak'ın katledilip toplu mezarlara gömüldüğü Srebrenitsa Katliamının şehitlik ziyareti sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 01 Şubat 2019 Cuma // Belgrad - Üsküp  
Sabah kahvaltımızın ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II. Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün sembolü olan, Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehri'ni geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan), kalenin hemen yanından Vardar Nehri'ni ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.  

8. Gün: 02 Şubat 2019 Cumartesi // Üsküp - Sofya - İstanbul  
Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ardından Deve Bayrı sınır kapısında Makedonya ve Bulgaristan pasaport ve gümrük işlemleri ardından yaklaşık iki saatlik bir yolculukla Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıyoruz. Varış sonrasında yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi, Ulusal Kültür Sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği ve şehri tanımak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket. Plovdiv yakınlarında vereceğimiz mola ile Kapıkule Sınır Kapısı’nda Gümrük ve pasaport işlemleri ardında Türkiye’ye giriş ve güzergâh üzerinde vereceğimiz molayı takiben gece yarısı İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile...