Bir Avrupa Masalı Turu Pegasus HY ile 7 Gece / 8 Gün

9 Ağustos 2019 Cuma - 16 Ağustos 2019 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.712,58 ₺

Özet

Bir Avrupa Masalı
İtalya & İsviçre & Fransa & Almanya & Liechtenstein
Portofino – Nice (2) – Cannes – Avignon – Lyon (1) – Cenevre – Montrö – Vevey – Lozan – Bern (1) – Zürih – Alsace (Colmar & Riquewihr) – Strasbourg (1) – Bodensee (1) – Liechtenstein – Heidi’nin Köyü – Como (1) – Milano 
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Milano Gidiş – Milano Dönüş 
09 Ağustos 2019 Hareket
7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: 09 Ağustos 2019 Cuma // İstanbul – Milano - Portofino – Nice 
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuşta 3 saat önce hazır bulunmak suretiyle tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC1211 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.10’da Milano’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.00’de Milano’ya varışımız ardından Portofino’ya hareket. Yıllara meydan okumuş pastel renkli evleri ve şarkılara konu olmuş sokaklarıyla bizleri büyüleyen Portofino turumuzun ardından Nice’e doğru yola çıkıyoruz. Nice bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

2. Gün: 10 Ağustos 2019 Cumartesi // Nice – Cannes – (St.Paul De Vence Turu) – Nice – (Monaco & Monte Carlo Gece Turu) 
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Cannes’a doğru hareket ediyoruz. Fransız Rivierası‘nın en ünlü ve yaz aylarında düzenlenen Cannes Film Festivali sayesinde de en önemli şehri olan Cannes, Avrupa‘nın en gözde, en çekici ancak buna karşın en pahalı ve lüks tatil mekanlarındandır. Pırıl pırıl bir denize ve altın rengi kumsallara sahip olan Cannes’da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri göreceğiz. Eski şehrin dar ve dolambaçlı ve trafiğe kapalı sokaklarında gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında birçok hediyelik eşya dükkanını da görme şansınız olacak. Cannes sahili boyunca uzanan ve birçok lüks restoran, mağaza ve otele ev sahipliği yapan La Croissette Bulvarı ve Meydadier Sokağı gezimiz esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Cannes gezisi sonrasında Nice’e dönüyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak St.Paul De Vence Turu düzenliyoruz. Turumuzda gezeceğimiz muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint Paul De Vence köyünün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar üzerinde yer alan taş binalarda ünlü ressamların prodüksiyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has zeytinyağı, lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. Surların dışında ise şapeller, mezarlıklar, zeytinlikler, bağlar ve bahçelerin içine gizlenmiş villalar ile muhteşem vadi manzarası sizleri bekliyor. Saint Paul De Vence gezimiz sonrasında Nice’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Nice şehir turumuz esnasında Promenes Des Anglais Caddesi, Eski Nice Bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Bu serbest zaman süresince akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Monaco & Monte Carlo Gece Turu düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Monaco Prensliği’ne varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3. Gün: 11 Ağustos 2019 Pazar // Nice – (Avignon Turu) – Lyon  
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Provence yolu üzerinden Lyon’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Avignon Turu düzenliyoruz. 1309’dan 1377’ye kadar Katolik Papa’lara ev sahipliği yapan Rhone Nehri kıyısına kurulu şirin orta çağ kasabası Avignon, Avrupa’nın en önemli kültür şehirlerinden birisidir. Şehri tarih boyunca saldırılardan koruyan ve günümüzde de Rhone Nehri taşkınlarına karşı savunma görevi gören Şehir Surları, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde yer alan Avignon Köprüsü (diğer adı ile St. Benezet Kemeri) turumuz esnasında başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lyon’a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve Lyon’a varışımız ardından panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Fransa’nın gastronomi merkezi olarak zihinlerde yer eden ve Paris ile Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük 3. kenti olan Lyon, tarih boyunca ipek üretiminin önemli merkezlerinden biri olması ile de bilinir. Ayrıca her yıl Lyon’da düzenlenen ''Işık Festivali'' sayesinde “Işıkların Başkenti” olarak da adlandırılır. Ağırlıklı olarak, Avrupa’nın en büyük Rönesans alanı olan ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Şehir (Vieux Lyon) bölgesinde yapacağımız gezi ve panoramik şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

4. Gün: 12 Ağustos 2019 Pazartesi // Lyon – (Annecy Turu) – Cenevre – Lozan – Vevey – Montrö – Bern 
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Annecy Turu düzenliyoruz. İçinden geçen iki kanal ve Thiou Nehri sayesinde “Alpler’in Venedik’i'' unvanını alan Annecy kanal ve kanalları oluşturan sokaklar boyunca gezimizi gerçekleştireceğiz. Kanallardan oluşan yapısı ve dağlar ile göl arasındaki sıra dışı konumu sayesinde, ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan Annecy’de gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında panoramik şehir turlarımızı gerçekleştireceğimiz şehirler arasında ilk durağımız Cenevre’ye olacaktır. “İsviçre’nin Fransız’ı” olarak bilinen ve Cenevre Gölü kıyısında konumlanan Cenevre, tarihin, kültürün, bilimin ve doğanın birleştiği muazzam bir şehirdir. Uluslararası kuruluşların (CERN, Dünya Sağlık Örgütü, UEFA, FIFA, Birleşmiş Milletler) merkezlerinin Cenevre’de bulunması, şehri kültür ve idari açıda merkezi bir konuma taşımaktadır. Müzelerin, parkların, tarihi anıt ve sokakların ve temiz havanın buluştuğu Cenevre’de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında St. Pierre Katedrali, Cenevre’nin simgesi haline gelen ve 140 metreye kadar yükselen Jet d’Eau fıskiyesi ve Reform Anıtı başlıca görülecek yerler arasındadır. Cenevre gezimizin ardından Lozan ‘a doğru yola çıkıyoruz. Şüphesiz ulusal tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan, aynı zamanda orta çağın önemli piskoposluk merkezlerinden biridir. Lozan’da gerçekleştireceğimiz kısa bir çevre gezisi ardından Vevey’e hareket ediyoruz. Vevey, Montrö’ye 15 dakika uzaklıkta şirin bir göl kasabasıdır. Göl kenarındaki merkezi, merkeze açılan dar ve şirin sokakları, tarihi renkli binalarıyla ziyaretçilerini büyüleyen Vevey’in en büyük özelliği ise ilk sütlü çikolatanın bulunduğu yer olması ve “Nestle” fabrikasına ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Vevey kasaba merkezinde ve göl kıyısında gerçekleştireceğimiz yürüyüş sonrasında Montrö’ye hareket ediyoruz. Yine ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz Montrö, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehirdir. Bir döneme damgasını vurmuş Smoke on the Water adlı şarkı Montrö’deki bir kumarhane yangınını anlatır, ayrıca hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin de bir heykeli bulunur. Montrö ‘de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında 2014 yılında İsviçre’nin en güzel köyü seçilmiş, dünyaca ünlü gravyer peynirinin anavatanı olan Gruyeres yolu üzerinden Bern ‘e hareket. Bern ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

5. Gün: 13 Ağustos 2019 Salı// Bern – Zürih – Alsace (Colmar & Riquewihr) – Strasbourg 
Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Bern panoramik şehir turumuzu düzenlemek üzere otelden ayrılıyoruz. İsviçre’nin “De Facto” başkenti olan Bern, Avrupa’nın Orta Çağ’dan bu yana hiç bozulmadan kalmış yegâne şehirlerinden birisidir. Bu tarihi dokusu nedeniyle UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. İsviçre sınırlarında yer alan ve resmi dili Almanca olan Bern mimarisinde de Alman kültürünün etkisi görülür. Aare Nehri etrafında kurulu Bern’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası Zürih’e doğru hareket ediyoruz. Zürih panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Zürih turu sonrasında Alsace bölgesine doğru yol çıkıyoruz. Alsace bölgesinde sırasıyla Colmar ve Riquewihr kasabalarını ziyaret edeceğiz. İlk olarak masal diyarı Colmar kentine geçecek; Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Gezimin son durağı Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, parke döşeli yolları ve şirin kafeleri ile Riquewihr. Burada yapacağımız turumuzun ardından Strasbourg’a hareket ediyoruz. Otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6. Gün: 14 Ağustos 2019 Çarşamba // Strasbourg – (Kara Ormanlar & Baden-Baden Turu) – Bodensee (Konstanz)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak olarak Kara Ormanlar ve Baden & Baden Turu düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız, iki yıl üst üste Almanya’nın en güzel köyü seçilen Sasbachwalden Köyü olacaktır. Köyün tek caddesinin kenarına sıralanmış evler, balkonlarından sarkan rengarenk çiçekler bizleri masal diyarının içine düşmüş hissettirecek. Evlerin arka tarafında sıralanan üzüm bağlarının bittiği yerde Karaormanlar tüm görkemi ile eşsiz bir manzara sunuyor. Sasbachwalden gezimiz sonrasında bölgedeki bir başka cennet köşe olan Oberkirch‘e hareket ediyoruz. Karaormanlar‘dan geçerek ulaşacağımız Oberkirch‘e ulaştığımızda bizleri uçsuz bucaksız bağlar ve Strasbourg manzarasına hakim bir manzara karşılayacak. Köyün merkezinde yapacağımız kısa bir çevre gezisi esnasında karşılaşacağımız pastanelerde Almanya’nın en ünlü pastası olan Karaormanlar pastasını tatma şansına sahip olabilirsiniz. Krema, siyah çikolata ve vişne marmelatı ile yapılan bu pastanın tadı tur sonuna kadar damağınızda kalacak. Turumuzda bir sonraki durağımız, Almanya’da en çok ağacın bulunduğu, kaplıcaları ve kumarhaneleri ile ünlü Baden-Baden kenti olacak. Kentin caddelerinin, adeta bir orman patikasını andırdığı şehirde yapacağımız yürüyüş esnasında, ağaçlar ile çevrili bu yollarda ve Lichentaler Parkı’nda bir zamanlar Gogol, Dostoyevski, Turganyev, Brahms, Schumann gibi isimlerin de yürüdüğünü bilmek bizlere ayrı bir heyecan kazandıracak. Baden-Baden’de gerçekleştireceğimiz tur sonrasında Satrasbourg’a dönüyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan Strasbourg kentinde yapacağımız turumuz esnasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Bodensee’ye doğru hareket ediyoruz. Bodensee bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

7. Gün: 15 Ağustos 2019 Perşembe // Bodensee – (Appenzell Turu) – Liechtenstein – Heidi'nin Köyü – Como  
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak, Ren nehrinin sularıyla beslenen, Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve paylaştığı, Avrupa’nın üçüncü büyük gölü Konstanz – Bodensee’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Liechtenstein’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek olan Appenzell Turu düzenliyoruz. İsviçre ‘nin kuzeydoğusunda, Konstanz Gölü'nün güneyinde yer alan Appelzell, dağlık coğrafi yapısıyla adeta tablo gibi bir panoramaya sahip. Zirvesi dağlı karlar, yemyeşil vadiler, bu vadilere yerleşmiş kulübeler, sık ormanlardan oluşan manzarası ve tertemiz havası bizleri adeta büyüleyecek ve Heidi ‘nin masalsı çizgi dünyasına götürecek. Appenzell Turu sonrasında Liechtenstein’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Şatoları ile ünlü bu küçük Avrupa ülkesinde panoramik bir şehir turu düzenliyoruz. Şehir turu sonrasındaki durağımız olan Heididorf'a (Heidi'nin Köyü) ulaşıyoruz. Hepimizin çocukluğunda tebessüm dolu bir anı bırakan ve Alp Dağları’nda dedesi ve en yakın arkadaşı Peter ile yaşayan sevimli kahramanımız Heidi’nin köyü Mainfeld, çizgi filmden hatırladığımız pek çok görüntüye sahip. Uçsuz bucaksız dağlar, yeşil çayırlar ve masala ve çizgi filme uygun konseptte düzenlenmiş Heidi Evi bizleri bekliyor olacak. Heididorf ziyareti sonrası Como’ya doğru yola çıkıyoruz. Alp Dağları eteklerinde yer alan ve İtalya’nın en büyük 3. gölü olan Como Gölü turumuz esnasında, Como Kasabası’nda ve birçok varlıklı ve ünlü ismin yazlıklarının da yer aldığı göl kıyısında gezimizi gerçekleştirecek ve hemen ardından fotoğraf molası vererek turumuzu tamamlayacağız. Como bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

8. Gün: 16 Ağustos 2019 Cuma // Como – Milano – İstanbul  
Sabah kahvaltısı ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Milano’ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu düzenliyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ile öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Bergamo Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1212 sefer sayılı uçuşu ile 15.40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.