Balkan Üçlüsü Turu Otobüs ile 2 Gece / 4 Gün

29 Aralık 2018 Cumartesi - 1 Ocak 2019 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
804,61 ₺

Özet

Balkan Üçlüsü Turu
Lüks Otobüsler ile
29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019
2 Gece / 4 Gün
Sofya – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohrid – Bitola (Manastır) – Selanik – Kavala Gezileri Dahil

Tur Programı

1. Gün: 29 Aralık 2018 Cumartesi // İstanbul - Sofya
Akşam saat 22.00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, saat 22.30’da Avantgarde Otel Önü ve saat 23.00'da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir). Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule Sınır Kapısı'na varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan’a geçerek Plovdiv üzerinden Sofya’ya yol alıyoruz.  

2. Gün: 30 Aralık 2018 Pazar // Sofya - Üsküp  
Sabah saatlerinde Sofya’ya varışımıza müteakip yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi, Ulusal Kültür Sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geçiyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız pPanoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak "Üsküp 2014 Projesi" adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II. Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve I. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün sembolü olan, Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehri'ni geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan keyifli bir yürüyüşle Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehri'ni ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.  

3. Gün: 31 Aralık 2018 Pazartesi // Üsküp - Tetova (Kalkandelen) - Ohrid  
Sabah kahvaltısının ardından Balkanlar'ın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Ohrid’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türkler'in oluşturduğu Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti Tetova’yı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. Osmanlı öyle silahlar yaptırırmış ki burada, kalkanları delermiş, o nedenle bu adı almış... 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami’yi gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Ohri Kalesi'ni panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Ohrid’e varışın ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanlar'ın en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkânı bulabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanda rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Tekne ile St. Naum turuna katılabilirler. Bu turumuzda Ohrid gölünde tekne ile yerel müzikler eşliğinde eğlenerek ve Ohrid gölünün müthiş manzarasını izleyerek gideceğimiz bu turumuzda Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St. Naum Manastırı'nı ve çevresinde Ohrid gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarının görüyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Makedonya Taverna Gecesi'nde hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma, hem de Makedon müzikleri ve folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacakları Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme Ohrid’de otelimizde.  

4. Gün: 01 Ocak 2019 Salı // Ohrid - Bitola - Selanik - Kavala - İstanbul  
Erken alacağımız kahvaltının ardından saat 07.00’da otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması ile birlikte Bitola’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda Yeni Cami, Türk Çarşısı, ("Elveda Rumeli" dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Camii ve Saat Kulesi'ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi görüyoruz. Sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristoteles Meydanı ve Kordon Boyu'ndan geçerek Beyaz Kule’de şehri tanıma ve öğlen yemeği için verilecek serbest zaman ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kkilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra Kavala’ya devam ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilecek serbest sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala Sınır Kapısı'ndan Türkiye’ye girişin ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, gece yarısından sonra, sabaha karşı saatlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…